Jak urządzić sześciokątne akwarium?

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: Seban » 03 mar 2018, 19:07

Korzenie w podanych przez Ciebie linkach, są proste. W tego typu aranżacji, którą chcesz, nie sprawdzą się. Będzie to wyglądać jak jeż. Szukaj takich poskręcanych. Kamieni masz spory wybór. Możesz znaleźć coś ciekawego w lesie lub na łące, lub kupić w sklepie.
https://www.plantagarden.pl/56-kamienie
  • 3

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: Karolinka » 03 mar 2018, 22:45

Misiak pisze:Ławy na oko musisz kupić. Co do ostatniego pytania to jasne że możesz.


Widzę że ze 3 kg minimum. Niedaleko mnie nowe osiedle. Porobili te kamienne tarasy przy-chodnikowe (zamiast zieleni) i po brygadzie sprzątającej pełno tego w okolicy :), takie ładne równe ale białe, bee!


Czekam na +, do lasu, ciemne kamyki (granitowe, kwarcowe??), test octowy ;), szczoteczka, gotowanie z solą 1h i OK.
A badyle zbierać w ściółce czy kopać w ziemi? Mam nadzieję że odróżnię te roczne od świeżych :)

Co do wkładu to w okolicy dogadani:
Robert: Blue Velvet, Bloody Mary, Sakura Red, Black Rosse https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1Uv6t/
i Maciej mchy: https://allegro.pl/uzytkownik/Maciej-M34/rosliny-i-pielegnacja-rosliny-28057?order=m
:)

ps, widzę że 'w raz z jedzeniem' koszty rosną lawinowo, 30 krewetek to absolutne minimum 150 zeta, duży korzeń jak piszesz stówkę itd :(
ps2 koło Mińska Mazowieckiego namierzyłam R.Galaxy :) - ponoć odłowy. Ale Robert z linka nie poleca do krewetek żadnych bo nie będą się rozmnażać, :(
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 55
Rejestracja: 08 lut 2018, 04:57
Lokalizacja: Otwock City
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: adams2121 » 04 mar 2018, 12:55

Będą zjadane krewetki . Dlatego nie ma sensu ryb wpuszczać
Druga rzecz jak wszystkie wrzucisz do jednego szkła - będą się krzyżować i tracić kolory z kolejnymi pokoleniami .
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: Karolinka » 04 mar 2018, 13:30

Spoko adams, wybiorę jedną odmianę np. te niespotykane bluvelvety :) Chyba że jeszcze coś fajnego wypatrzycie u tego sprzedawcy co się nada do kranówy. Bucyfalanderki też fajniusie dark blue.

Pany, wygrzebane kurzyły się, nada sie to do mojego akwa:
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Czasami zagląda
 
Posty: 55
Rejestracja: 08 lut 2018, 04:57
Lokalizacja: Otwock City
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: rodzyn82 » 04 mar 2018, 13:32

nieeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!
  • 2

don't worry, don't cry, drink VODKA & fly
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 178
Rejestracja: 11 paź 2015, 18:40
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Reputacja: 144
GG: 0

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: Karolinka » 04 mar 2018, 13:33

Niee muszelki czy razborkiii??!
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 55
Rejestracja: 08 lut 2018, 04:57
Lokalizacja: Otwock City
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: rodzyn82 » 04 mar 2018, 13:34

muszelki
  • 0

don't worry, don't cry, drink VODKA & fly
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 178
Rejestracja: 11 paź 2015, 18:40
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Reputacja: 144
GG: 0

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: Seban » 04 mar 2018, 13:40

Kwestia gustu. Twoje szkło, Twoje ozdoby. To Tobie ma się podobać. Ja bym raczej muszli nie wkładał. Pomijając względy wizualne, muszle mogą zatwardzać wodę i podnosić pH.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: Karolinka » 04 mar 2018, 13:49

Tak myślałam! ph?!

A taki się nada? Pełno porozrzucali 5-8 cm robiąc chodniki.

IMG_20180304_133842.jpg
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Czasami zagląda
 
Posty: 55
Rejestracja: 08 lut 2018, 04:57
Lokalizacja: Otwock City
Reputacja: 6
GG: 0

Re: Jak urządzić sześciokątne akwarium?

autor: Seban » 04 mar 2018, 13:54

Widzę, że zdecydowałaś się na bluevelvet. Jeżeli nie będziesz miała tam ryb, to krewetki, powinny dość szybko się rozmnożyć. Zastanów się, czy nie wymieszać genów i nie zamówić po 10 szt. od dwóch różnych sprzedawców. Kamienie, które znajdziesz warto potraktować octem, aby sprawdzić czy czasem nie ma w nich za dużo metali pierwszej i drugiej grupy (K, Na, Mg, Ca). Teraz jest najlepszy czas na zbieranie szyszek olchy i liści dębu. Mrozy wytłukły większość niepotrzebnych gości. Przy krewetkach, szyszki i liście się przydadzą. Jeżeli chodzi o badyle, to dość łatwo rozpoznać czy są świeże czy już trochę wysuszone. Najlepiej aby pochodziły z wody (jezioro, staw, rzeka, morze). O tej porze roku może być z tym problem. Nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie wszystko zasypane śniegiem i zamarznięte. Więc jeżeli teraz potrzebowałbym drzewa, to musiałbym je kupić w sklepie czy od innego akwarysty. Pamiętaj, że drzewo pozyskane samemu, może, ale nie musi, przez dłuższy okres barwić wodę i wydzielać różnego rodzaju gluty.
Wkleiłaś zdjęcie białego otoczaka, jak Ci się podoba i nie zmienia parametrów wody to się nada. Ale taki otoczak nie aranżacja, którą wkleiłaś kilka postów wyżej.
  • 1

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'