Molinezja

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Molinezja

autor: PYSIO721220 » 18 lis 2017, 21:09

Witam, mam pytanie co do hodowli w akwarium rybek MOLINEZJI.
W sklepach jest dostępna MOLONEZJA OSTRPYSKA.
Ale też o nazwie MOLINEZJA BLACK MOLLY, SZEROKOPŁETWA, ŻAGLOPŁETWA
Na pewno różnią się wielkościa, i czym jeszcze? No i czy można je trzymać razem w stadzie i czy jest szansa na krzyżowanie?
  • 0

Rezydent
 
Posty: 347
Rejestracja: 20 wrz 2015, 11:04
Lokalizacja: Turek, Polska
Reputacja: 24
GG: 0

Re: Molinezja

autor: adams2121 » 18 lis 2017, 21:44

Krzyżować się będą.
Wybierz jedną odmianę i staraj się dostać czysta linie.

Wygląd ciała, kolor, - co ci się podoba..
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Molinezja

autor: akwaroslinne » 20 lis 2017, 00:20

Hej, ostropyska to zazwyczaj Black molly lub jej krzyżówka. Polecam Ci zaglopletwa ktora obecnie sam posiadam. Pięknie wygląda samiec zalecający się. A sam żagiel może być wielkości samej rybki. Black molly ma bardziej upierdliwy charakter, potrafi skubać starsze i większe ryby np. gurami i zjadać caly narybek. Jest jeszcze odmiana weloniasta ale to kwestia gustu. Ogólnie molinezja to radosna rybka i dobra do większości akwarii.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2017, 22:06
Lokalizacja: Krakow
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Molinezja

autor: PYSIO721220 » 20 lis 2017, 16:43

No właśnie, ostropyska mają czarne lub żółte. Chciałem żeby było kolorowo ale z białych i pstrokatych są te żaglopłetwe, nie podobaja mi się bo wyglądają jak statki a po drugie dochodzą do 20 cm więc za duże troche. Dopóki miałem mieczyki lub platynki nie było kłopotu z glonami bo slubały sobie a tak musze co jakiś czas walczyć różnymi płynami. A narybek mogą jesc bo miałem pełno tego w akwarium a nikt nie chciał zabrać nawet za darmo. Strasznie się pleniły platynki, gupiki, barwniaki...
  • 0

Rezydent
 
Posty: 347
Rejestracja: 20 wrz 2015, 11:04
Lokalizacja: Turek, Polska
Reputacja: 24
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'