42l - co do Neonków

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

42l - co do Neonków

autor: meerec » 11 lis 2017, 20:36

Jeszcze raz cześć wszystkim.
Niedawno założyłem dzieciakom zbiorniczek 42l. Na chwilę obecną mieszka tam 8 Neonków Inesa, 2 Kiryski i jeden Helmet.
Chwilowo jest tam jeszcze parka Gupików ale z racji że właśnie się rozpleniły zaraz będą miały eksmisję :).
Pytanko co byście polecili do tego akwarium - myślę o jakichś dwóch ładnych rybkach - za gówniarza miałem kilka zbiorników i szczególnie dobrze pamiętam Ramirezy ale wiem, że tutaj troszkę mało miejsca jak dla nich...
W akwairium jest sztuczna skałka, łupina kokosa i 2 roślinki.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie i rady.

Pozdro.
M.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2017, 21:30
Reputacja: 24
GG: 0

Re: 42l - co do Neonków

autor: Inc0 » 12 lis 2017, 10:10

Neony to rybki stadne i w dodatku potrzebujące przestrzeni do pływania 42l to jest raczej dla nich za mało żeby w pełni rozwinęły skrzydła ich super zachowania ławicowe można zobaczyć gdy ławica ma 30+ osobników i akwarium ponad 100cm długości, w małych akwariach żyć będą ale nie zobaczysz tego wszystkiego co w dużym akwarium . Skoro akwarium dla dziecka ma być poleciłbym ci bojownika litraż masz akuratny a i sama rybka wygląda bardzo atrakcyjnie (nie tylko dla dzieci) fotki zbiornika nie ma ale jak piszesz że masz dwie roślinki to ja ci od siebie dodam dodaj jeszcze ze 20 :) a wtedy można jakieś ładne krewetki zapodać dla ożywienia akwarium, ale jeśli bojownik ci nie odpowiada to danio niebiański jako mała stadna rybka(stado musi być powyżej 6szt do twoich 42l spokojnie 15szt bedzie zyło) atrakcyjnie ubarwiona ale nieco płochliwa
  • 1

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: 42l - co do Neonków

autor: meerec » 12 lis 2017, 10:36

Dzięki za odpowiedź.
Tak jak napisałem bawiłem się trochę temu w akwarystykę i coś tam pamietam ale przez te ponad 20 lat pozmieniało się trochę, pojawiły się nowe gatunki, ślimaki, krewetki itp. Z racji tego, że nurkuję, najchętniej zrobiłbym coś dużego i słonowodnego ale na to to na razie trochę brak wiedzy i czasu.
Też się właśnie zastanawiam nad zamianą neonków (mam wrażenie że jakoś dziwnie szybko rosną :D) na danio jednak chciałbym to dopełnić jakąś parką czegoś pielęgniczkowatego, co mogłoby się zagnieździć w kokosie lub skałce...
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2017, 21:30
Reputacja: 24
GG: 0

Re: 42l - co do Neonków

autor: Inc0 » 12 lis 2017, 11:56

w temacie pielęgniczek sie nie obracam ktois inny może ci doradzi ale na moje oko 42 l to chyba tez za mało na ramirezki, jesli chodzi o bojownika jakies dosiadczenie mam to cos moge doradzic co do danio niebiańskiego zwane tez potocznie mikrorabora galaksy i krewetek słuze swoim doswiadczeniem kilkuletnim z hodowli tych rybek wraz z krewetkami jakby co pytaj odpowiem
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: 42l - co do Neonków

autor: meerec » 12 lis 2017, 13:21

Inc0 pisze:w temacie pielęgniczek sie nie obracam ktois inny może ci doradzi ale na moje oko 42 l to chyba tez za mało na ramirezki, jesli chodzi o bojownika jakies dosiadczenie mam to cos moge doradzic co do danio niebiańskiego zwane tez potocznie mikrorabora galaksy i krewetek słuze swoim doswiadczeniem kilkuletnim z hodowli tych rybek wraz z krewetkami jakby co pytaj odpowiem
Galaxy + krewetki brzmi dobrze. Trudno, bedzie bez "pielęgniczkowatych" :-). Jakie proporcje proponujesz w takim razie? :-)
Rozumiem, że kiryski nie będą kolidować z robalami?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2017, 21:30
Reputacja: 24
GG: 0

Re: 42l - co do Neonków

autor: Awokado » 12 lis 2017, 13:34

Tak jak juz pisano, odpuść sobie pielęgniczki. Nawet najmniejsze gatunki wymagają większego zbiornika, szczególnie kiedy zaczną się wycierać. 42l to w sam raz na krewetki + galaxy i tego bym się trzymał.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: 42l - co do Neonków

autor: meerec » 12 lis 2017, 13:39

Awokado pisze:Tak jak juz pisano, odpuść sobie pielęgniczki. Nawet najmniejsze gatunki wymagają większego zbiornika, szczególnie kiedy zaczną się wycierać. 42l to w sam raz na krewetki + galaxy i tego bym się trzymał.
No tak trzeba będzie to urządzić :-)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2017, 21:30
Reputacja: 24
GG: 0

Re: 42l - co do Neonków

autor: meerec » 24 lis 2017, 20:41

meerec pisze:
Awokado pisze:Tak jak juz pisano, odpuść sobie pielęgniczki. Nawet najmniejsze gatunki wymagają większego zbiornika, szczególnie kiedy zaczną się wycierać. 42l to w sam raz na krewetki + galaxy i tego bym się trzymał.
No tak trzeba będzie to urządzić :-)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Tak lekko odświeżam temat. Wrzucam fotkę akwarium po lekkim przemeblowaniu i dokrzaczeniu :-). Żabienicę wydałem bo za duża była, za to na zanurzenie czekają jeszcze 2 małe korzenie. Z rybek zostały2 kiryski i zbrojnik. Na dniach wpuszczę razbory galaxy i jakieś krewetki. I tu pytanie, jakie polecacie do takiego akwarium....?Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Pzdr.
M.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2017, 21:30
Reputacja: 24
GG: 0

Re: 42l - co do Neonków

autor: Inc0 » 25 lis 2017, 16:09

jakies neocardiny( RC sakura red, orange, yellow, blue velvet, rili wszelakie i wiele innych) byle była tylko jedna odmiana barwna bo jesli zamieszasz to zepsujesz linie wytłumacze łopatologicznie: jesli skrzyzujesz dwie rózne odmiany beda rozdzić sie z nich mieszańce z każdym nastepnym pokoleniem o coraz słabszym ubarwieniu i coraz wiecej kundelków( przezroczystych)
  • 1

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: 42l - co do Neonków

autor: meerec » 25 lis 2017, 21:46

Inc0 pisze:jakies neocardiny( RC sakura red, orange, yellow, blue velvet, rili wszelakie i wiele innych) byle była tylko jedna odmiana barwna bo jesli zamieszasz to zepsujesz linie wytłumacze łopatologicznie: jesli skrzyzujesz dwie rózne odmiany beda rozdzić sie z nich mieszańce z każdym nastepnym pokoleniem o coraz słabszym ubarwieniu i coraz wiecej kundelków( przezroczystych)
No to są :-)Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Pzdr.
M.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 58
Rejestracja: 08 lis 2017, 21:30
Reputacja: 24
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'