Płeć barwniaków

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Płeć barwniaków

autor: Mattteusch » 01 wrz 2016, 19:19

Witam, dostałem w dniu dzisiejszym 4 małe barwniaki czerwonobrzuche na tydzień, żeby dobrać z nich parę. Ryby są wielkości dorosłych innesów, dwa troszkę większe - jeden moim zdaniem pewny samiec. Co do pozostałych trzech nie mam pewności. Na co najlepiej zwracać uwagę przy rozpoznawaniu płci barwniaków? Czy jest jakaś metoda żeby w 100% określić ich płeć?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Płeć barwniaków

autor: Mattteusch » 01 wrz 2016, 20:20

To największy, myślę że pewny samiec:
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
A tu inne, nie mam pojęcie który to który :| jeszcze ich nie rozpoznaje ;p
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu|
Czy któreś z widocznych to samica?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Płeć barwniaków

autor: PYSIO721220 » 01 wrz 2016, 21:44

Moim zdaniem to samce. Najłatwiej poznać po płetwach, samiec ma ostre a samica okrągłe. Samiec jak strzała a samica ma wypukły brzuch, który jest bardziej kolorowy... Do dziś hodowałem je ale wszystkie oddaje. Pary sie nie utworzy bo to samiec wybiera jedną sobie wiedomą samice i z nią potem współpracuje. Poczekaj może ktoś coś jeszcze napisze...
  • 0

Rezydent
 
Posty: 347
Rejestracja: 20 wrz 2015, 11:04
Lokalizacja: Turek, Polska
Reputacja: 24
GG: 0

Re: Płeć barwniaków

autor: Awokado » 02 wrz 2016, 08:17

Czy to są zdjęcia wszystkich ryb? Jak dla mnie to na zdjęciu ostatnim być może jest samica, reszta to samce. Kurcze strasznie małe, zwykle u barwniaka bez problemu rozpoznasz płeć, tak jak pisał Pysio, samica ma wypukły brzuch i z daleką ją widać :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
Reputation System ©'