pielęgniczki kakadu

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Re: pielęgniczki kakadu

autor: PYSIO721220 » 17 kwie 2016, 10:20

To troche dziwne, bo jak miały jajka w zameczku to pilnowały i nie dopuszczały na 10 cm innych. był spokój i tylko straszyły. Ja nie miały tarła to goniły wszystkie po kilka razy wokolo akwarium. Moim zdaniem powinnjo być odwrotnie...
  • 0

Rezydent
 
Posty: 347
Rejestracja: 20 wrz 2015, 11:04
Lokalizacja: Turek, Polska
Reputacja: 24
GG: 0

Re: pielęgniczki kakadu

autor: adams2121 » 17 kwie 2016, 10:49

Te ganianie po całym akwarium to początek tarla, robienie miejsca i przygotowanie sie , potem czyszczenie i składanie ikry,

Pilnują ikry - nie opuszczają miejsca dopóki ona jest , ( ślimaki , krewetki , inne ryby nie przepuszcza temu pokarmowi ;) )

Choć może się mylę - na żywo nie widzę
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: pielęgniczki kakadu

autor: PYSIO721220 » 17 kwie 2016, 19:25

Wierzę w to co piszesz bo tak pewnie bedzie. Ale czy można cos zrobic zeby nie niszczyły ikry i dochowac sie młodych?
  • 0

Rezydent
 
Posty: 347
Rejestracja: 20 wrz 2015, 11:04
Lokalizacja: Turek, Polska
Reputacja: 24
GG: 0

Re: pielęgniczki kakadu

autor: Windus » 17 kwie 2016, 21:41

PYSIO721220 pisze:Wierzę w to co piszesz bo tak pewnie bedzie. Ale czy można cos zrobic zeby nie niszczyły ikry i dochowac sie młodych?
Chodzi Ci o barwniaki? Mogę doczytać i napisać ale to za jakiś czas...
Będziesz miał coś za złe jeśli wtrącę coś od siebie o pielęgniczkach kakadu?
Otóż, mam dwie samice nazwijmy je ładna i brzydka.
Po wpuszczeniu samca "ładna" złożyła ikrę i dość długo pilnowała jajek, później wylęgu. Młode "zginęły" w dniu w którym powinny zacząć samodzielnie pływać. Niestety może pomogłem im odejść bo zapomniałem wyłączyć dodatkowy filtr i przy otworze kokosa był dość silny przepływ wody... Cała akcja trwała grubo ponad tydzień.
Po tym fakcie dwa dni później "brzydka" złożyła ikrę. U niej pilnowanie "młodych" skończyło się o wiele szybciej. Zaraz po tym jak pojawiły się ogonki.
I tu moje pytanie. Czy to przypadek czy "ładna" jest w stanie lepiej przypilnować młode? Jedna z nich wyleci do akwarium w pracy i nie wiem, którą wybrać. Stawiam na to, że ładna u mnie zostanie bo jedno jest ładniejsza a drugie może lepiej się opiekuje młodymi. Pytam z ciekawości. W obu przypadkach to było pierwsze tarło dlatego nie spodziewałem się sukcesu...
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: pielęgniczki kakadu

autor: adams2121 » 18 kwie 2016, 04:33

Albo pomożesz rybom i odseparujesz ikre , albo będziesz czekał aż ryby same nauczą się wychowu, przy warunkach jakie stworzyłeś .
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: pielęgniczki kakadu

autor: PYSIO721220 » 18 kwie 2016, 16:50

Acha no tak trzeba, albo pierwsze albo to drugie...
  • 0

Rezydent
 
Posty: 347
Rejestracja: 20 wrz 2015, 11:04
Lokalizacja: Turek, Polska
Reputacja: 24
GG: 0

Re: pielęgniczki kakadu

autor: Windus » 01 maja 2016, 15:16

thaz pisze:
Windus pisze:Miejsce się znajdzie. A jak z wykarmieniem narybku?


Dadzą radę, na pewno tylko pewien % narybku przeżyje - ale jeśli będziesz pamiętać,
żeby za każdym karmieniem "zmielić" nieco mocniej np. płatki to jest szansa na większy %.


Coś tam się wykluło pod moją nieobecność w domu :)
Miałeś rację, samiczka jest agresywna względem innych ryb. Neony nie mają szansy zbliżyć się do młodych. Zastanawia mnie tylko to o czym wcześnie pisaliśmy, czy dam radę wykarmić młode...
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: pielęgniczki kakadu

autor: thaz » 01 maja 2016, 15:21

W ogolniaku bedzie slabo. Mnie udalo sie wychowac dwie czy trzy sztuki bez odlawiania.
Nic straconego, bo potem i tak robi sie z teg problem (mam teraz taki z mlodymi akarami, chetnie zlikwidowalbym ten baniaczek).

im@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: pielęgniczki kakadu

autor: Windus » 05 maja 2016, 18:38

thaz pisze:W ogolniaku bedzie slabo. Mnie udalo sie wychowac dwie czy trzy sztuki bez odlawiania.

Nie liczę na sukces ale coś tam jeszcze pływa. Zauważyłem je w niedzielę. Wcześnie byłem kilka dni poza domem także nie wiem kiedy dokładnie zaczęły pływać. Młode dostają suchy pokarm dla narybku i mrożonego oczlika.
Z moich obserwacji wynika:
Nie jestem pewny po czyjej stronie jest samiec... widziałem jak pływa blisko narybku nic mu nie robiąc a nawet bronił młodych przed neonami. Widziałem również sytuacje jakby polował na młode. Z reguły wygląda tak jakby wszystko miał gdzieś.
Samica za to spisuje się znakomicie. Przegania inne ryby i bardzo pilnuje młodych. Co ciekawe codziennie wieczorem przerzuca narybek do łupiny kokosa.
Tak wyglądały rybki w niedzielę wieczorem:
P1270497.JPG

Co prawda nie liczę na sukces ale miło popatrzeć na opiekę samicy nad młodymi.

Drugą parkę pielęgniczek kakadu mam w akwarium w pracy ale nie zauważyłem żeby miały tarło chociaż mają dobre warunki. Pisząc o warunkach mam na myśli spory korzeń pod którym jest spokój. Dodatkowo na dnie pod tym korzeniem leży inny specjalnie wycięty kawałek drewna tworzący coś jakby dziuplę. W zbiorniku jest spory "zapas" młodych gupików także rybki nie pływają głodne. Ta samiczka od początku wydawała mi się mało chętna do tarła.
Nie wiem ile prawdy jest w tym, że podobno samiec wyciera się w jednym zbiorniku z kilkoma samicami. Moje 170l okazało się za małe na coś takiego. Samice miały naprzemiennie ikrę i się bardzo przeganiały (dominowała zawsze ta z ikrą).
To tyle z moich obserwacji ;)
  • 2

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: pielęgniczki kakadu

autor: thaz » 06 maja 2016, 04:21

Jak juz zaskoczylo, to beda tarly sie czesciej.
Wieksze pielegnice u mnie w pracy nie robia juz nic innego ;)

im@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'