pielęgniczki kakadu

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Re: pielęgniczki kakadu

autor: Windus » 06 mar 2016, 20:40

Mam dwie samiczki po ok. 4 cm. Jak myślicie za ile czasu będą gotowe do tarła? Poniżej zdjęcie jednej z nich.
samiczka.JPG

Samca jeszcze nie kupiłem. Poszukam trochę większego od nich żeby nie był za młody. Jeśli będę musiał potrzymam go trochę w akwarium w pracy.
Nie wiem czemu ale mech przestał mi rosnąć, będę musiał jechać do taty po zapasy żeby okryć łupiny kokosów.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: pielęgniczki kakadu

autor: thaz » 06 mar 2016, 20:54

Juz sa gotowe, pielegniczki Kakadu (i nie tylko) sa niewielkie.
Spokojnie wrzucaj samca.
Pytanie czy nie za duzo dziewczyn, bo ta ktora zlozy ikre jest MEGA agresorem dla otoczenia (pomimo malych rozmiarow).

im@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: pielęgniczki kakadu

autor: Windus » 06 mar 2016, 21:06

thaz pisze:Juz sa gotowe, pielegniczki Kakadu (i nie tylko) sa niewielkie.
Spokojnie wrzucaj samca.
Pytanie czy nie za duzo dziewczyn, bo ta ktora zlozy ikre jest MEGA agresorem dla otoczenia (pomimo malych rozmiarow)

Dwa tygodnie temu widziałem, samiczki kakadu u hodowców miały z 6-7cm. kawał ryby jak na moje oko, stąd pytanie.
Jeśli jedna będzie za bardzo agresywna druga ma kilka wyjść: akwarium w mojej pracy (tymczasowo), akwarium taty, akwarium żony w jej pracy, powrót do sklepu ewentualnie sprzedaż.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: pielęgniczki kakadu

autor: thaz » 06 mar 2016, 21:24

Ja bym dal dwie sztuki docelowo, reszta moze miec przerabane.

im@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: pielęgniczki kakadu

autor: Windus » 06 kwie 2016, 13:14

Kilka dni temu wpuściłem samczyka. Obecnie pływają w akwarium dwie samiczki i jeden samiec. Jednak akwarium o powierzchni dna 70x40 cm. ze sporą ilością kryjówek jest za małe... Od samego początku gdy pojawił się samiec, samiczki były wobec siebie agresywne gdzie wcześniej nic im nie przeszkadzało. Co dziwne słabsza samiczka (ładniejsza) pierwsza złożyła ikrę. Na chwilę obecną nie jest mocno agresywna ale przegania tą silniejszą. Poczekam do rozwoju sytuacji ale pewnie jutro jedną samiczkę odłowię.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: pielęgniczki kakadu

autor: PYSIO721220 » 06 kwie 2016, 19:25

U mnie jest tak ze samiec siedzi w dziupli i wypływa na jedzonko, jedna samica stara i dwie młode, ale jak sie któras pojawi to je samiec odpędza. Czy cos mozna tu zrobić zeby doszło do tarła? Pozdrawiam
  • 0

Rezydent
 
Posty: 347
Rejestracja: 20 wrz 2015, 11:04
Lokalizacja: Turek, Polska
Reputacja: 24
GG: 0

Re: pielęgniczki kakadu

autor: Windus » 06 kwie 2016, 21:02

Dziwne... a jakiej wielkości masz to akwarium? U mnie samiec co jakiś czas podpływa do łupiny kokosa i tyle w temacie. Nawet samica go nie przegania zbytnio. Może zrób jak pisał thaz czyli trzymaj tylko parkę?
kakadu.JPG

A tu samica z ikrą. Jakieś różowe te jajka...
samica.JPG
  • 1

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: pielęgniczki kakadu

autor: PYSIO721220 » 08 kwie 2016, 16:52

Jak bedzie jedna samica którą przegania to lepiej niech są może 3 wieksza szansa ze coś wyłapie do tarła. Tylko jak je straszy i tydz siedzą schowane w krzakach wystraszone to co tu można zrobić?
  • 0

Rezydent
 
Posty: 347
Rejestracja: 20 wrz 2015, 11:04
Lokalizacja: Turek, Polska
Reputacja: 24
GG: 0

Re: pielęgniczki kakadu

autor: wąhol » 10 kwie 2016, 16:05

Maje miały okres i wycierały się co jakiś czas teraz zauważyłem brak apetytu i mniejszą aktywność, a po paru dniach znów są aktywne ale brak zainteresowania sobą.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2016, 15:38
Lokalizacja: wielkopolska
Reputacja: 3
GG: 0

Re: pielęgniczki kakadu

autor: Windus » 10 kwie 2016, 20:52

PYSIO721220 pisze:Jak bedzie jedna samica którą przegania to lepiej niech są może 3 wieksza szansa ze coś wyłapie do tarła. Tylko jak je straszy i tydz siedzą schowane w krzakach wystraszone to co tu można zrobić?

A te Twoje samice to na pewno samice? Ja kiedyś trzymałem niewyrośniętego samczyka bo myślałem, że to samica... A masz jakieś miejsca gdzie mogą złożyć ikrę? Kokos itp.? Masz dużo kryjówek? Mój samczyk jest spokojny, można powiedzieć nawet, że aż za bardzo.
wąhol pisze:Maje miały okres i wycierały się co jakiś czas teraz zauważyłem brak apetytu i mniejszą aktywność, a po paru dniach znów są aktywne ale brak zainteresowania sobą.

Widać kapryśne te nasze rybki. Ja mam samca z dwiema samicami. Na samym początku jedna samica dominowała i byłem pewny, że złoży ikrę. Jest odwrotnie.. druga złożyła ikrę.
A to efekt tarła sprzed kilku dni:
młode.JPG
  • 4

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
Reputation System ©'