babka tęczowa

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

babka blue

autor: Bieta » 25 paź 2017, 22:11

Jak w tytule chcę zamówić tego typu rybki babka blue Babka Stiphodon Neon Blue. Jako, że potrzebuję tej rybki (mam kłopot z glonami w akwarium, a one doskonale sobie poradzą z nimi) w ilości 5 sztuk, a zamówienie musi być większe 20-30 sztuk co najmniej. Stąd moje pytanie, może ktoś by chciał takieciekawe rybki. Z tego co mi wiadomo, to w sklepach raczej są trudno dostępne.
A tutaj link:
https://www.google.pl/search?q=babka+bl ... v7JJQgkvLM:

Środowisko naturalne: Wartkie strumnienie wysp tropikalnych. Generalnie ryby tego gatunku potrafią utrzymać się w bardzo silnym nurcie. Występują również w spokojniejszych miejscach strumieni, na piaszczystych zakolach, wśród otoczaków. Podłoże żwirowo-piaskowe, w miejscach spokojniejszych występują duże ilości gałęzi i liści drzew.

Zachowanie: Brak zachowań terytorialnych mogących zagrozić innym rybom w akwarium lub też innym z rodziny babkowatych. Wg artykułu kolegi Asagotha z KFA samce wykazują silne instynkty terytorialne jednak osobiście tego nie stwierdziłem. Owszem, czasami (niezbyt często) występowały ganianki jednak nigdy nie dochodziło do kontaktu fizycznego między rybami. Nie wykazują żadnego wręcz zainteresowania krewetkami. W ramach testów wpuściliśmy do akwarium z stiphodonami malutkie krewetki RC. Po tygodniu ilość krewetek była identyczna z liczbą startową. Babki okupuje głównie dolną część akwarium, jednakże uwielbiają wszelkiego rodzaju kamienie i prąd wody. Z tego co udało mi się zauważyć średnio interesują się korzeniami jednak z braku kamieni i tam będą szukały sobie miejsca. Sposób poruszania się jest dosyć ciekawy, ze względu na budowę babki poruszają się skokami, ślizgami. Ryba jest w stanie utrzymać się w naprawdę silnym prądzie wody (atman 203 o przepływie 2000l/h nie jest dla stiphodona żadnym problemem) Zabawną cechą z punktu widzenia obserwatora jest zdolność stiphodonów do kręcenia główą. Tą cechę ryb widziałem tylko u tych właśnie ryb.

Woda: temperatura wody-22 - 27°C , pH -6.5 do 7.5, twardość 2 - 12°

Pokarm: Główną dietą babek są glony, dlatego też preferowane są dla nich zbiorniki starsze, gdzie występuje większa ilość glonów. Dodatkowo chętnie przyjmowały rozmoczony granulat spiruliny. Uwaga: Białko pochodzenia zwierzęcego jest dla nich niewskazane, wręcz może być zabójcze.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: babka blue

autor: Awokado » 26 paź 2017, 00:23

Ela jaka cena za sztukę? Trochę boje się o te białko zwierzęce, bo podaje rybom przeróżne pokarmy, ale jeżeli cena dobra to się zastanowię :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: babka blue

autor: Bieta » 26 paź 2017, 04:46

Nie znam dokładnej ceny. Ryba jest rzadkością. Na moją prośbę będzie ściągnięta. Ponoć rewelacyjnie wyżera krasnorosty. I jak dla mnie fajnie wygląda.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: babka blue

autor: miewan » 26 paź 2017, 07:20

Jako, że pewnie znowu ja tu "narozrabiałem" to nieco zgaszę ten entuzjazm.
Owszem, ochoczo wyjadają glony, tyle że grupa 5 ryb to żadna grupa i żaden efekt.
Drugim prawie pewnym faktem będzie to, że ryby ściągnięte będą określone jako stiphodon sp. i dziwnym trafem w większości będą to babki tęczowe, ryby identyczne prócz kolorystyki, ale nieco bardziej leniwe, wśród nich może 1-2 będą to neony.
"Ładniejsze" to są samce, ale robotę robią samice. Nie zgodzę się tu, że nie ma terytorializmu - ależ jest z czasem wyłania się leader -> rośnie największy i jest najlepiej wybarwiony. Reszta nie będzie dorównywała mu kolorem, a on będzie je wytrwale przeganiał i podszczypywał. Generalnie to ma w głowie, a nie zeskrobywanie glonów. Więc "robotnice" tak zachwycające kolorystycznie nie będą.
Kolejny mit nie potwierdzony "na żywo" to fakt, że przeszkadza im mięsko - nie przeszkadza.
Natomiast to co Elka pominęła (idąc w kolory) to to, że wydajniejszym glonożerem będzie babka japońska (czerwona) może trudniej dostępna (bo bez kolorów), większa, ale jednak dostępna i to za podobną cenę.
To właśnie te drugie w połączeniu ze sturisomami, dopiero wspomagane "chemią" i stiphodonami zabiły moją "rafę krasnali".
A zamącę z rana a co :whistle
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: babka blue

autor: adams2121 » 26 paź 2017, 07:43

Mam blue Neon - kilka sztuk. Robaki żrą, granulat też.
Glony - czasem skrobia. Uwaga - są kopliwe, więc odmulanie odpada dna. Czy trudno dostępne - ja kupiłem u Saxona. Od ręki.
Ceny nie pamiętam - dobre dwa lata minęło.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: babka blue

autor: Bieta » 26 paź 2017, 07:53

Ja je chcę do 112 pracownianej, która bardzo się zagloniła. Wyłącznie i tylko z tego powodu. A wybrałam taką odmianę ze względu na kolorystykę. A co mi tam. Jak urosną większe, to zabiorę do domu, mam gdzie upchnąć. :)
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: babka blue

autor: Awokado » 26 paź 2017, 09:28

Poszukamy więc po znajomych źródłach i coś się pewnie znajdzie :D Miałem na nie chrapkę juz od jakiegoś czasu, ale brakowało bodźca. Dzięki Ela za ruszenie tematu :D
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: babka tęczowa

autor: adams2121 » 26 paź 2017, 10:50

Swoich będę się pozbywałem, tylko problem z odlowem ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: babka tęczowa

autor: miewan » 26 paź 2017, 10:54

adams2121 pisze:Swoich będę się pozbywałem

Przecież obiecałeś mi je już jakiś miesiąc temu :zły
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: babka tęczowa

autor: thaz » 26 paź 2017, 12:25

Ja swoich też nie dałem rady odłowić, więc zostały gościnnie.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'