Gurami złoty - czy to parka? czy samce?

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Gurami złoty - czy to parka? czy samce?

autor: kasia » 29 kwie 2014, 21:00

witam, od ponad pół roku mam Gurami ale nieumiem rozpoznać czy to parka czy jednak samce. Niebuduja gniazdka :D i siebie ignorują. Możecie mi pomóc?
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nowy na forum
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2014, 20:48
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Gurami złoty - czy to parka? czy samce?

autor: woytek » 30 kwie 2014, 05:21

Samiec powinien mieć ostro zakończoną płetwe grzbietowa i odbytowa,samica ma zaokrąglone koncówki,różnice dość łatwo zaopserwować.Na fotkach ryby mają zlożone pletwy i trudno na stowe powiedzieć czy to parka,samiczke masz napewno.
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: Gurami złoty - czy to parka? czy samce?

autor: andrusza1 » 30 kwie 2014, 08:19

Zdecydowanie to parka, chociaż samiec jeszcze młody (nie do końca wykształcone płetwy), ale za gniazdo to już powinien się zabrać.
Mała podpowiedz jak mu w tym pomóc (z praktyki):
- Oszczędne podmiany wody (niestety można nabawić się glonów), ja podmieniałem co 2 tygodnie i nie więcej jak 15%.
- Pływające rośliny (pistia, różdżyca), ja jedną różdżycę przymocowałem żyłką w rogu zbiornika żeby nie pływała z prądem po całym akwarium.
Gniazdo pojawiło się już po kilku dniach, a banda przecinków po około 1,5 tygodnia. Niestety nie chciało mi się bawić z oddzielnym kotnikiem więc nigdy niczego nie udało mi się wychować (chociaż przecinki pływały kilkukrotnie).
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 316
Rejestracja: 28 wrz 2013, 08:11
Lokalizacja: Białystok / Starosielce
Reputacja: 46
GG: 0

Re: Gurami złoty - czy to parka? czy samce?

autor: kasia » 30 kwie 2014, 13:31

woytek pisze:Samiec powinien mieć ostro zakończoną płetwe grzbietowa i odbytowa,samica ma zaokrąglone koncówki,różnice dość łatwo zaopserwować.Na fotkach ryby mają zlożone pletwy i trudno na stowe powiedzieć czy to parka,samiczke masz napewno.

Dzieki za odpowiedz. Właśnie ciężko mi było ich złapac w dobrej pozcji.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2014, 20:48
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Gurami złoty - czy to parka? czy samce?

autor: kasia » 30 kwie 2014, 15:56

andrusza1 pisze:Zdecydowanie to parka, chociaż samiec jeszcze młody (nie do końca wykształcone płetwy), ale za gniazdo to już powinien się zabrać.
Mała podpowiedz jak mu w tym pomóc (z praktyki):
- Oszczędne podmiany wody (niestety można nabawić się glonów), ja podmieniałem co 2 tygodnie i nie więcej jak 15%.
- Pływające rośliny (pistia, różdżyca), ja jedną różdżycę przymocowałem żyłką w rogu zbiornika żeby nie pływała z prądem po całym akwarium.
Gniazdo pojawiło się już po kilku dniach, a banda przecinków po około 1,5 tygodnia. Niestety nie chciało mi się bawić z oddzielnym kotnikiem więc nigdy niczego nie udało mi się wychować (chociaż przecinki pływały kilkukrotnie).

Ja jakiś czas walczyłam z glonami, teraz wymieniam 20% co tydzien i mam spokuj. Roślinek musze dokupic i zobaczmy co bedzie dalej. Dzięki za odpowiedz i podpowiedz
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2014, 20:48
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Gurami złoty - czy to parka? czy samce?

autor: andrusza1 » 30 kwie 2014, 18:34

Zgadzam się co do podmian co tygodniowych aby utrzymać zbiornik w ryzach, ja normalnie podmieniam około 30%. Niestety gurami to ryba żyjąca za przeproszeniem w "kałuży" i niestety lepiej się czuje jak mu tam trochę glonów pływa.
Sam nie stosowałem ale nie raz czytałem, że aby rozmnożyć gurami wystarczy 60L zbiornik, trochę roślin pływających inne nie są konieczne i ze 2-3 tygodnie bez podmiany.
Następnie impuls do działania w postaci niewielkiej podmiany i banda przecinków gotowa.
Ale jeszcze raz podkreślam ja tego nie stosowałem.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 316
Rejestracja: 28 wrz 2013, 08:11
Lokalizacja: Białystok / Starosielce
Reputacja: 46
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'