Pielęgnica Niebieskołuska

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Pielęgnica Niebieskołuska

autor: graczuś_7 » 27 sty 2016, 11:50

Witam!
W akwarium 120l mam pare sporych pielęgnic niebieskołuskich. Kupiłem jakieś 2-3 tygodnie temu 240l. Chciałbym trzymać z nimi jakieś inne rybki np. inne pielęgnice ale w zoologicznym powiedzieli, że lepiej nie łączyć ich z innymi pielęgnicami, ponieważ są wobec nich bardzo agresywne. Czytałem na innych stronach akwariowych i nic takiego nie znalazłem :( :zły W zoologicznym powiedzieli, że mogę dokupić ewentualnie pielęgnice zebre parke. Ale samica będzie za mała i może zostać zabita ;( I teraz do was mam pytanie czy mogę mieć jakieś inne rybki z pielęgnicami niebieskołuskimi w 240l
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 16
Rejestracja: 27 sty 2016, 11:26
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Pielęgnica Niebieskołuska

autor: miewan » 27 sty 2016, 12:35

No nie wiem, przy baniaku 240 litrowym zgodziłbym się chyba ze zdaniem zoologikarza octofasciaty rosną duże ( samce do 20 cm), a jako że to pielęgnice składające ikrę na substracie więc i mocno agresywne, zwłaszcza właśnie w czasie tarła, wylęgu i opieki, więc wszystkie mniejsze ryby mogą mieć ostro "pod górę" - w najlepszym razie zostaną przegonione z rewiru w najgorszym :ksiadz: , wszystko zależy natomiast od indywidualnego "charakteru" danej ryby
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: Pielęgnica Niebieskołuska

autor: graczuś_7 » 27 sty 2016, 13:24

Dzieki za odp dokupię sobie tylko większego zbrojnika albo suma.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 16
Rejestracja: 27 sty 2016, 11:26
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 0
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości
cron
Reputation System ©'