Ramirezy

Chcesz porozmawiać na temat rybek akwariowych? To jest dział dla Ciebie!

Re: Ramirezy

autor: Martula81 » 11 paź 2015, 09:39

Bardzo mi się podoba Twoja Ramirezka, akwarium też w moim guście, super to wyglada
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 74
Rejestracja: 04 paź 2015, 18:22
Lokalizacja: Oświęcim
Reputacja: 18
GG: 0

Re: Ramirezy

autor: Mattteusch » 11 paź 2015, 10:14

Dzięki :) już nie mogę się doczekać tych liści dębu :D
A co do lda16, wiem że mam nieco za mały zbiornik, ale jak już mówiłem odratowałem ją z likwidowanego akwarium, a sam już kiedyś myślałem nad zbrojnikiem i pomyślałem że warto spróbować :) większość czasu siedzi na szybie za grzałką, a w nocy pojawiła się niemała dziura przy korzeniu i zastanawiam się czy to dzieło zbrojnika czy ramirez, ktore jak mi się zdaje już szykują kolejne tarło.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Ramirezy

autor: Mattteusch » 20 paź 2015, 22:42

Zauważyłem u ramirez niepokojące zachowanie. Zerknąłem akurat na akwarium i mimo, że już od dawna jest ciemno, zauważyłem, że parka walczy w kącie :szczeka Zawsze w czasie dnia wygląda to tak, że samiec goni samicę a ta traci kolorki i ucieka czym prędzej tracąc po drodze fragmenty płetw na rzecz agresora :( Ale ta walka teraz nie przypominała nijak gonitwy - samica walczyła z partnerem jak samiec z samcem o terytorium :mur Stały naprzeciwko siebie bardzo wybarwione i nastroszone, później zaczęły się szybko okręcać wokół siebie próbując wygryźć sobie płetwy, a na koniec zaczęły walczyć łapiąc się za wargi (jakby się całowały). Żeby parka nie była dobrana to może i bym się nie dziwił, ale rozmnażały się już kilka razy, stąd moje zdumienie walką... :hm Czy to normalne, że parki ramirez walczą nocami?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Ramirezy

autor: Misiak » 20 paź 2015, 22:55

Pewnie typowa kłótnia małżeńska.
Jak Ci się charakterki trafiły to będą tak się kłócić bez względu na porę dnia, a to o to kto ma się opiekować ikrą/młodymi, a to o to że już samica będzie miała dość zalotów i się postawi albo o coś kompletnie innego.

Przy takich małych bąblach to fajne, gorzej jak kłócą się 20cm ryby w środku nocy :P
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2572
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Ramirezy

autor: Mattteusch » 20 paź 2015, 23:12

No na pewno kłótnia malutkich ramirezek to co innego niż 20 cm akar żółtych :D Ale to nie zmienia faktu, że nieco się zmartwiłem, bo nie dość, że ramirezy już parę dni temu (jak mi się wydaje) szykowały tarło i nawet nie wiem, czy była ikra i zjadły ją one same lub zbrojnik, czy po prostu tarła nie było, to do tego ta walka... Może nieco spanikowałem ;p Samica już od jakiegoś czasu ma bardzo postrzępione płetwy, a teraz jakieś ugryzienia są i na płetwach samca. Oby w efekcie nie doszło do stanu, w którym będę miał bezogonowe ryby :wstyd
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'