112l by Quattro

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

Re: 112l by Quattro

autor: DanielQuattro » 02 gru 2017, 14:05

Zastanawiam się nad listwa LED „Juwel Helia Lux 800”
28 W
7200 K
3500 Lm

Plus komputer „Helialux Day+Night control”

Jakies opinie ??


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 28
Rejestracja: 04 lis 2017, 12:21
Lokalizacja: Wiedeń (Austria)
Reputacja: 20
GG: 0

Re: 112l by Quattro

autor: adams2121 » 02 gru 2017, 14:35

Chyba tylko Chris Moze. Ci opowiedzieć o nim.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: 112l by Quattro

autor: Awokado » 03 gru 2017, 08:53

Przy takim oświetleniu możesz ale nie musisz mię kłopoty ze wzrostem roślin. Niedawno sam się nauczyłem jak wazna jest barwa swiatla w akwarium. Chyba, ze ma być to dodatkowe oświetlenie?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: 112l by Quattro

autor: DanielQuattro » 03 gru 2017, 11:08

Awokado pisze:Przy takim oświetleniu możesz ale nie musisz mię kłopoty ze wzrostem roślin. Niedawno sam się nauczyłem jak wazna jest barwa swiatla w akwarium. Chyba, ze ma być to dodatkowe oświetlenie?

Mi chodzi właśnie o to by rośliny ładnie rosły i były kolorowe. Nie chciałbym inwestować w coś co się okaże do niczego. Może kupić jednak coś innego ?? Np. Juwel „MultiLux” ten ma barwy jak w zwykłych rurach. Nie ma jedynie sterowania, ale to już mniejszy problem. Nie będzie wschodów i zachodów słońca ;)


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 28
Rejestracja: 04 lis 2017, 12:21
Lokalizacja: Wiedeń (Austria)
Reputacja: 20
GG: 0

Re: 112l by Quattro

autor: DanielQuattro » 25 gru 2017, 21:37

Wiec chwilkę mnie nie było... Co się pozmieniało ?? Zmieniłem rury T5 na LED

Zdecydowałem się na dedykowany do mojego akwarium zamiennik Juwel HeliaLux 800 + dokupiłem od razu komputer sterujący Juwel HeliaLux Day+Night control
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Pierwsze co mi się spodobało to wykonanie samej listwy, dobre materiały itd. W dodatku w akwarium Juwel „Plug and Play” czyli w zamian starej listwy z T5 wkładamy nowa listwę LED i gotowe... łatwiej się nie da ;)
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

...a oto efekt ;) myśle, ze widać różnice ;)
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

A jakby tego było mało, to jeszcze taki drobiazg jak oświetlenie nocne ;)
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 28
Rejestracja: 04 lis 2017, 12:21
Lokalizacja: Wiedeń (Austria)
Reputacja: 20
GG: 0

Re: 112l by Quattro

autor: Awokado » 25 gru 2017, 22:14

Jestem bardzo ciekaw jak spisze Ci się to oświetlenie. Będę wdzięczny za relacje za miesiąc, dwa kiedy będzie juz widać czy nowe oświetlenie odpowiada roślinom. Helia lux daje 3500 lumenów w przeliczeniu na Twoje 112l to jakieś 0,032 lm/l wody. Teoretycznie rośliny mało wymagające powinny sobie dobrze radzić przy takim świetle, ale jestem ciekaw czy rzeczywiście, stąd moja prośba o nowe relacje :) Niedawno sam robiłem belkę ledową do 200l zbiornika i powiem szczerze, że różnica w cenie powala! Wyczytałem, że zestaw Helia lux 800 kosztuje trochę ponad 800zł, ja nie wydałem 100zł. Bardzo proszę nie odbierz mojej wypowiedzi źle, to tylko porównanie. Mam nadzieje, że Twój produkt świetnie się sprawdzi i będziesz zadowolony :) będę czekał na kolejne wpisy.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: 112l by Quattro

autor: DanielQuattro » 26 gru 2017, 11:08

Awokado pisze:Jestem bardzo ciekaw jak spisze Ci się to oświetlenie. Będę wdzięczny za relacje za miesiąc, dwa kiedy będzie juz widać

Jasne, ze napisze, dam fotki itd. ;) Jedno co mi się rzuciło w oczy od razu pierwszego dnia, to, ze roślinki zaczęły puszczać bąbelki tlenu, do tej pory tego efektu nie było

Awokado pisze:Niedawno sam robiłem belkę ledową do 200l zbiornika i powiem szczerze, że różnica w cenie powala! Wyczytałem, że zestaw Helia lux 800 kosztuje trochę ponad 800zł, ja nie wydałem 100zł.

No cena fajna nie była, za komplecik dałem ok. 200€ (Amazon), dlatego wolałbym gdyby to światło zdało egzamin ;)


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 28
Rejestracja: 04 lis 2017, 12:21
Lokalizacja: Wiedeń (Austria)
Reputacja: 20
GG: 0

Re: 112l by Quattro

autor: DanielQuattro » 07 sty 2018, 12:29

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Wiec światło chyba daje radę, rośliny rosną jak szalone i się zaczęły fajnie wybarwiać.

Problem mam za to z rybami, w ciągu Ok. 2 tygodni padły mi chyba 3 „Płatki” i 1 „Panda”
Wyglądały zupełnie normalnie... co zauważyłem robi się pleśń... znalazłem zalazki na „Anubias” odciąłem i wyrzuciłem liście.

Pare dni temu zauważyłem na ozdobach, ze tez jest. Dziś wyczyszczę całe akwarium, ozdoby itd. ale czy to wystarczy ?? Może da się temu jakoś zapobiec na przyszłość ??Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

W kamieniach tez się coś robi...
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Jakies pomysły co dalej ??


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 28
Rejestracja: 04 lis 2017, 12:21
Lokalizacja: Wiedeń (Austria)
Reputacja: 20
GG: 0

Re: 112l by Quattro

autor: ManiaPI » 07 sty 2018, 19:58

to nie pleśń tylko krasnale. czyzby filtracja nie wyrabiała? albo przekarmione ryby?
i zielenice przy szybie.
nawozisz czymś?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: 112l by Quattro

autor: DanielQuattro » 07 sty 2018, 20:36

ManiaPI pisze:to nie pleśń tylko krasnale. czyzby filtracja nie wyrabiała? albo przekarmione ryby?
i zielenice przy szybie.
nawozisz czymś?

1. Co to „Krasnale”, z czym się to je ?? Jak się pozbyć ??

2. Przekarmione ?? To może być, od dziś zacznę dawać tylko co drugi dzień.

3. Nawożenie:
CO2 (40x bąbelków/min)
Deponit Nutri Balls od Dennerle (gdzieś tam w korzeniach upchane pare kulek jakiś czas temu)
Plus jakiś tam płyn 10ml na tydzień
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 28
Rejestracja: 04 lis 2017, 12:21
Lokalizacja: Wiedeń (Austria)
Reputacja: 20
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'