"słoik" 390 litrów Biety

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

Re: "słoik" 390 litrów Biety

autor: Awokado » 03 maja 2017, 20:38

Ela, pomyśl nad tym żeby kamienie (lub inne obciążenie) zamontować do korzenia np. od spodu, tak, żeby nie było tego widać. Spróbuj, może sie uda, a na pewno zyska na tym wygląd zbiornika.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: "słoik" 390 litrów Biety

autor: Bieta » 03 maja 2017, 20:55

Dobry to pomysł nie powiem. Tylko musiałby mi ktośv w tym pomóc. Sama nie ogarnę tego tematu. Nie jestem tak bystra w technicznej części tematu.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: "słoik" 390 litrów Biety

autor: ManiaPI » 04 maja 2017, 17:47

Ela jak chcesz przymocować korzeń w miarę bezpiecznie to wiercisz otworki w korzeniu bierzesz kawałek plexi czy pvc spienionego trytytkami mocujesz plekse do korzenia , plekse przysypujesz piachem/żwirem, możesz dołożyć kamole dekoracyjnie i masz zamocowany korzeń, jak namoknie to odcięcie trytytek nie stanowi problemu a plekse wyjmiesz przy restarcie...
w razie czego służę wkrętarka i pomocna dłonią :)
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: "słoik" 390 litrów Biety

autor: Bieta » 14 maja 2017, 12:21

A dzisiaj drogie Panie i Panowie, większośc z Was odpoczywała na ślicznej majóweczce. Kocyk, jedzonko, świergot ptaszków itp. A ja harowałam od rana jak wół przy swojej 390-tce. Zajęło mi to cztery godziny. Tak, tak, aŻ cztyery godziny i dupa , żeby chociaż z tego był pożytek jakiś. Nie powiem, bo bardzo lubię grzebać w akwarium. Ale z jakąś korzyścią. Zlałam bardzo dużo wody, odmuliłam dokładnie dno z farfocli. Mało tego, zdjęłąm pokrywę, namordowałam się, niby jest lekka, ale bardzo nie poręczna. Postanowiłam zmienić aranż całkowity, wymienić korzenie. Początkowo, było dokładnie tak jak chciałam. Korzeń ułożony, trochę obłożony kamieniami. Uczepiłam anubiasy, posadziłąm roślinki. I leję wodę, początkowo- wszystko ok. W pewnym momencie korzeń sie obrócił sobie, tak jak chciał. A z mojego misternego ułożenia dupa . :evil . No nic dolałam wodę i korzeń pływa na wierzchu. ;( :evil A do tego zepsuło się światełko, ale to będzie zrobione, więc spoko.
Chyba powinnam posłuchać Mariusza, pleksi mam , tylko brak tego czegoś co się nazywa trytytki. No ikogoś , kto by mi to w odpowiedni sposób zamocował.
Jednym słowem, czeka mnie robota od początku, ;(


A teraz foty, może coś z tego wyjdzie. Niestety, foty wrzucę wieczorem, bo odbija się dzienne światło z okien i nic nie widać zbiornika. :(
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: "słoik" 390 litrów Biety

autor: ManiaPI » 14 maja 2017, 21:10

Ela daj znak sygnał to wpadnę i pomogę, i trytytki się znajdą ;-)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: "słoik" 390 litrów Biety

autor: Bieta » 14 maja 2017, 21:17

Jutro miałbyś czas? Pracuję krótko, bo tylko do 15. Wtorek i środa do 18, a we czwartek już wyjeżdżam na WDA. A chciałabym temat ogarnąc jeszcze w tym tygodniu. ;)
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: "słoik" 390 litrów Biety

autor: Bieta » 14 maja 2017, 21:33

A teraz wrzucam foty. Już jest ciemno za oknem i nie ma blasku Słońca. Na chwile obecną tak to wygląda. Korzeń obrócił sie i pływa pod samą pokrywą.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: "słoik" 390 litrów Biety

autor: ManiaPI » 15 maja 2017, 07:39

Bieta pisze:Jutro miałbyś czas? Pracuję krótko, bo tylko do 15. Wtorek i środa do 18, a we czwartek już wyjeżdżam na WDA. A chciałabym temat ogarnąc jeszcze w tym tygodniu. ;)

akurat jutro jest mój dzień pilnowania małej , żona późno kończy... :(
w sumie roboty z samym mocowaniem nie jest dużo więc mogę wpaść wt/śr, ??..
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: "słoik" 390 litrów Biety

autor: Bieta » 23 maja 2017, 22:33

Bardzo dziękuję Mariuszowi (Mania Pi) :) za ogarnięcie tematu pływającego korzenia. Korzeń zamocowany na plastiku trytytkami. Tak, tak- już wiem co to są za chytre trytytki. Ja bym to nazwała plastikową klamrą z ząbkami. Dzisiaj jeszcze nie wrzuce zdjęć, bo zbiornik wymaga małego dopieszczenia. Ułożenia piasku, a być może i dosypania go trochę. Ładnego ułożenia roślin. A przede wszystkim krystalizacji wody. Na razie woda jest brudna, mętna, nieciekawa. Jednak obiecuję solennie, że jutro powrzucam wieczorem foty.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: "słoik" 390 litrów Biety

autor: Awokado » 24 maja 2017, 08:13

Już nie mogę się doczekać :siusiu
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'