Restart

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

Re: Restart

autor: Windus » 24 paź 2015, 20:35

Mattteusch pisze:Dziś w nocy ramirezy złożyły ikrę :)


Gratuluję :D
Swoją drogą te rybki coraz bardziej chodzą mi po głowie.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Restart

autor: Mattteusch » 24 paź 2015, 20:52

Windus pisze:
Mattteusch pisze:Dziś w nocy ramirezy złożyły ikrę :)


Gratuluję :D

Samo złożenie ikry to żaden sukces, miałem to kilka razy ale nic mi się nawet nie wykluło, ikra zawsze była zjadana :(

Windus pisze:Swoją drogą te rybki coraz bardziej chodzą mi po głowie.

Zachęcam, prezentują się bardzo ładnie i ciekawie się zachowują. W sumie można to powiedzieć o wszystkich pielęgniczkach :D Chociaż jak na mój litraż trochę żałuję, że nie wybrałem 1+2 borelli albo trifasciaty, byłoby im nieco luźniej bo wymagają mniejszego litrażu i agresja samca może rozłożyłaby się na 2 samiczki, zamiast jak u mnie skupiać się na jednej ;p

I mógłby ktoś mi wyjaśnić to o czym wspomniał thaz? Nigdy nie słyszałem o przypadkach gdzie z ikry po prostu nic się nie wykluło, ciekawi mnie ta kwestia :hm
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: miewan » 24 paź 2015, 21:09

Piotr pisał o sytuacji pleśnienia/psucia ikry. Bardzo często dochodzi tak w baniakach ogólnych, gdzie warunki niby do rozrodu są, ale do rozwoju kawioru już nie (pH, KH i GH)
Wiem, że tego nie mierzysz, ale teoretycznie powinno to wyglądać wzorcowo jakoś tak : pH 6,6-6,8, KH 0 i GH na poziomie 1-2, woda na bazie RO.
Nie wiem tylko, dla czego dążysz do wyklucia szarańczy - raczej nie jesteś na to przygotowany, wiesz jak to karmić ( bo na startych płatkach to tylko męczarnia małych rybek i zejście z głodu ), wychowanie ich do wielkości handlowej to długa droga, tak samo jak ewentualna wymiana pokoleniowa ( i to takich ryb, o których można powiedzieć, że są zdrowe a nie skundlone parametrami ).
Wybacz troszkę chcę przyhamować Twój entuzjazm , ale "wysyp tareł" nie jest żadnym dowodem na to, że rybom żyje się dobrze.
Ciesz się, że ryba Ci się mnoży, a nie zastanawiaj się jak wychować młode
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Restart

autor: Mattteusch » 24 paź 2015, 21:30

W sumie nie myślałem o pleśnieniu ikry. Po czym to poznać i czy trzeba ją wtedy jakoś "sprzątnąć"?
A co do rozrodu może faktycznie się trochę zagalopowałem (ale nie planowałem karmić narybku płatkami tropicala ;) ). I tak znając życie jutro ikra zniknie :(
A przy okazji, zauważyłem u siebie w akwarium znaczne ilości nicieni, szczególnie za filtrem. Czy ich występowanie jest normalnym zjawiskiem? I czy pomagają albo szkodzą warunkom w akwarium?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: thaz » 24 paź 2015, 21:39

Nie no, nie o to chodzi ;) widzę że skupiasz się na tym "jak ikry nic nie zje, to będzie ok".
Nic bardziej mylnego - woda w akwarium znaczy wiele dla jajek i od tego najwięcej zależy.
Nie spotkałem jeszcze nikogo, komu udałoby się rozmnożyć Ramirezy ;)
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Restart

autor: Mattteusch » 24 paź 2015, 21:48

A jeżeli ikra spleśnieje, po czym to rozpoznać i co z tym zrobić?
I co z tymi nicieniami?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: thaz » 24 paź 2015, 21:52

Mattteusch pisze:A jeżeli ikra spleśnieje, po czym to rozpoznać i co z tym zrobić?


Wokół ikry zrobi się taka hm.. otoczka? Nie wiem jak to opisać, zobacz:
https://www.google.pl/search?q=sple%C5% ... 0sCh30IAQ6
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Restart

autor: Mattteusch » 24 paź 2015, 21:56

Ok widzę, na drugim zdjęciu dobrze widać. Rozumiem. A co z nicieniami? To normalne że występują? Szkodzą czy pomagają?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: miewan » 25 paź 2015, 07:07

Te nicienie to prawdopodobnie wypławki podobno są w każdym baniaku, ale jeżeli ich nie widać to znaczy, że wszystko gra, jak już je widać to słabo , to mogła być przyczyna wcześniejszego zanikania ikry u Ciebie - tak szkodzą dla ikry i najmniejszego narybku
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu ( zdjęcie z podforaka ) - czy tak mniej więcej wygląda ten Twój nicień.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Restart

autor: Mattteusch » 25 paź 2015, 09:50

Nie nie, o wypławkach wiem, mam malutkie w mniejszym baniaczku bo tam nie ma ryb które by je zjadały. Mówię o nicieniach - takich cieniutkich białych nitkowatych robaczkach które wiją się w toni troszkę jakby mikro piskorki ;p Jak docisnę filtr do szyby to wylatuje zza niego co najmniej kilka takich wijących się nicieni - neony je jedzą, ale jak wiadomo nie wszystkie.
Wyglądem przypominają tego na tym filmiku:

Jednak nie zauważyłem, żeby jak ten chodziły po szybach. Tylko wiją się w toni i osiadają na dnie i za filtrem. Są różnej długości, ale zwykle do pół centymetra, czasem trafi się większy, nawet centymetrowy.

A co do ramirezek, zdziwiłem się nieco, ale samiec dzisiaj odpuścił i teraz ikrą zajmuje się samica, a samiec pływa sobie w okolicy i całkowicie ją toleruje :mur
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości
Reputation System ©'