Restart

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

Re: Restart

autor: Windus » 23 paź 2015, 10:17

Mattteusch pisze:Ale nie wiem dlaczego, miałem pistii pół tafli, a jakoś nie wiadomo jak zniknęło wszystko, że na koniec prawie nic nie miałem z tego co na początku :( No i do tego po akwarium pływały sobie wszędzie korzenie tych pistii.


A jaką wcześniej miałeś obsadę? Kiedyś miałem ładną pistię i różdżycę z bardzo dobrze rozwiniętymi korzeniami. Ale coś mnie podkusiło żeby wpuścić trochę gupików i mieczyków. I te moje piękne rybki powoli "skubały" sobie korzenie aż mi całkowicie padły rośliny.
Swoją drogą te ramirezki są bardzo agresywne? Będę startował z akwarium 168 l i zastanawiam się na kakadu 1+3 lub ramirezami. Tylko nie wiem czy mogę wpuścić kilka par czy tylko jedną ramirezek.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Restart

autor: Mattteusch » 23 paź 2015, 10:23

Miałem kiryski spiżowe, otoski, brzanki odeskie, piskorka, ampularie i RC. A co do ramirezek to różnie z nimi bywa, przez jakieś 2 dni samiec nie dawał spokoju samicy, a od wczorajszego południa pływaja sobie w zgodzie i czyszczą te swoje miejsce. Z tego co wiem kakadu są dość agresywne w stosunku do innych gatunków, bardziej niż ramirezy.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: Windus » 23 paź 2015, 11:30

Mattteusch pisze: A co do ramirezek to różnie z nimi bywa, przez jakieś 2 dni samiec nie dawał spokoju samicy, a od wczorajszego południa pływaja sobie w zgodzie i czyszczą te swoje miejsce. Z tego co wiem kakadu są dość agresywne w stosunku do innych gatunków, bardziej niż ramirezy.


Kakadu miałem u siebie w domu i mam parkę w pracy. Ta parka to mocne stwierdzenie bo samiczkę widziałem od zakupu może 5 minut... Ale innych ryb samiec nie gania.
Chciałbym spróbować z Ramirezami. Mógłbyś wprost mi napisać czy jak wpuszczę powiedzmy 8 sztuk, dobiorą się w pary i będzie spokój. Czy zacznie się jazda jak zachce im się tarła?

Seban pisze:Postaram się pamiętać o liściach. W garażu powinienem mieć w worku jeszcze około 50l.


Z chęcią przyjmę kilka liści, a masz może jeszcze szyszki olchy?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Restart

autor: Mattteusch » 23 paź 2015, 11:45

Windus pisze:Mógłbyś wprost mi napisać czy jak wpuszczę powiedzmy 8 sztuk, dobiorą się w pary i będzie spokój. Czy zacznie się jazda jak zachce im się tarła?

Wiesz, ja pominąłem tę czynność dobierania w pary ;p Wyczytałem gdzieś (nie pamiętam gdzie), że ramirezy nie są zbyt wybredne w doborze partnera, więc po prostu wpuściłem po 1 sztuce i do tarła doszło kilkakrotnie, więc stawiam, że dobór się udał :) A i uważaj z kupowaniem rybek, pierwsza którą kupiłem (w dobrym sklepie) była chora i padła mi po kilku dniach od zakupu :( Wstaw ogłoszenie na giełdę, może ktoś akurat pozbywa się parki. Ja w taki sposób zyskałem zdrową samiczkę za koszt piwka ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: Seban » 23 paź 2015, 13:08

Windus pisze:Z chęcią przyjmę kilka liści, a masz może jeszcze szyszki olchy?

Niestety szyszek nie mam. Zabrałem ze sobą na zoobotanicę całą reklamówkę i ktoś ją wyrzucił. Liście odbierzesz gdy będziesz w Mrągowie.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Restart

autor: Mattteusch » 24 paź 2015, 15:42

Dziś w nocy ramirezy złożyły ikrę :)
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Jednak samiec, podobnie jak ostatnim razem, pilnuje potomstwa samemu i odgania samicę. Czy samiec poradzi sobie z odchowaniem narybku bez pomocy partnerki? I czy będzie ją tak odganiał aż do wyrośnięcia potomstwa, czy tylko do wyklucia się ikry?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: thaz » 24 paź 2015, 19:56

Raczej nie do rozmnożenia, więc ja bym się nie łudził :P
Alee.... może może może... :D
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Restart

autor: Mattteusch » 24 paź 2015, 20:00

Obserwując akwarium przez cały dzień nie zauważyłem żeby cokolwiek interesowało się ikrą, poza samcem, który cały czas nad nią wisi, i samicą, która próbuje odganiać inne rybki i czasami zbliżyć się do potomstwa, ale samiec skutecznie jej to uniemożliwia. Jeżeli samcowi się nie znudzi, myślę że może nawet dojdzie do wylęgu, chociaż po nim pewnie większość larw zostanie zjedzona :( Ale jestem dobrej myśli :D
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: thaz » 24 paź 2015, 20:03

Ale tu nie chodzi o zjedzenie (rodzice raczej do tego nie dopuszczą),
a raczej o sam fakt wyklucia się czegokolwiek z jajek.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Restart

autor: Mattteusch » 24 paź 2015, 20:20

To z jajek może nic się nie wykluć? :szczeka
Proszę o więcej informacji
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
Reputation System ©'