Restart

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

Re: Restart

autor: thaz » 18 paź 2015, 20:05

Zbrojnik to raczej Ancistrus sp. a nie lda16.
Akwarium fajowe :)

Wysłane z mojego IdeaTab A2107A-H przy użyciu Tapatalka
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Restart

autor: Misiak » 18 paź 2015, 20:15

Fajny baniaczek. Mam akwarium o takich wymiarach i nigdy by mi się chyba nie udało tak go zaaranżować żeby wyglądał na dużo większy jak twój,
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Restart

autor: Mattteusch » 18 paź 2015, 22:25

Dziękuję :D Prawdopodobnie będzie jeszcze ładniej z tymi liśćmi i ciemniejszą wodą :)
A co do zbrojnika thaz, ja także śmiem kwestionować to że to lda16, ale jak już pisałem w innym wątku poprzedni właściciel (Rey) nadal upiera się że to na 100% lda16 ;p Wydaje mi się że najprawdopodobniej u kogoś od kogo kupił tą samicę, lda16 skrzyżował się z innym ancistrusem i wyszedł taki łaciaty mieszaniec :)
Chociaż tak z innej beczki, jak się wpisuje w google grafice "lda16", to wyskakują liczne zdjęcia czerwonych zbrojników, ale jak i szarych, brązowych a nawet prawie czarnych sztuk :hm Może to tak bywa że czasami zdarzają się ładne, czerwone osobniki, a czasami brzydsze, szarawe? To by się nie kłóciło ze zdaniem Reya, że za młodu ta samica była bardziej czerwona niż obecnie.
No i ten popularny kundelek ma kropki na całym ciele, a moja sztuka nie ma kropek tylko całkiem spore, brązowe łaty :hm
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: Seban » 18 paź 2015, 22:37

Czym ancistrus sp. starszy tym mniej widać kropki i robi się praktycznie całkowicie czarny. Czy Twoje krewetki mają jaśniejszy pas na grzbiecie? Patrząc na zdjęcie odnoszę takie wrażenie. Jeżeli są jakieś z jaśniejszym pasem to znaczy, że masz jakąś krzyżówkę a nie czyste RC.
Baniaczek wygląda fajowo. Tak jak Misiak zauważył wygląda na dużo większy. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad oddaniem komuś tego zbrojnika.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Restart

autor: Mattteusch » 18 paź 2015, 23:09

Nie, krewetki nie mają żadnych pasów na grzbiecie. Na zdjęciu to tak faktycznie wygląda bo światło tak je oświetla od góry. Niektóre RC są naprawdę ładne, takie krwistoczerwone. Myślałem nad wyłowieniem tych brzydszych sztuk do drugiego zbiornika, ale przy tak zawalonym akwarium i tylu krewetkach wydaje mi się to co najmniej szalonym przedsięwzięciem ;p no albo bardzo bardzo długotrwałym i czasochłonnym... Ancistrusa chyba zachowam, przynajmniej na razie :) Później się zobaczy. A RC na pewno są czyste. Prawie rok już minął od kiedy zacząłem je mnożyć od kilku zaledwie sztuk ;) No chyba że mogą krzyżować się z amano, ale te dołożyłem dopiero tydzień temu, więc nawet jeśli potrafią się krzyżować to chyba by nie zdążyły ;)
A co do zmiany ancistrusa sp. w całkowicie czarnego z wiekiem, to nadal nie tłumaczy dużych, brązowych plam na moim zbrojniku ;p Jak już mówiłem, ja myślę że to najpewniej mieszanka łaciatego lda16 z jakimś innym ancistrusem :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: Mattteusch » 22 paź 2015, 15:04

Aktualka :)

Wyławiając zbrojnika rozwaliłem wszystkie korzenie ;p Poprawiając ułożyłem je nieco inaczej.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Tu zaloty aktualnie pogodzonej parki ;p
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Zbliżenie na samicę, widać wyszczerbione płetwy
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Samiec w starannie czyszczonym miejscu, najpewniej pod ikrę :)
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Jak pogoda i czas pozwoli, jutro postaram się pojechać po liście dębu :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: Seban » 22 paź 2015, 19:38

Na liście dębu może być jeszcze za wcześnie. Jak tak bardzo Ci się spieszy to mogę Ci wysłać z litr liści z zeszłego roku.
Nie widzę fotek. Czy tylko mnie się nie wyświetlają?
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Restart

autor: miewan » 22 paź 2015, 19:42

Przywieź te liście do Białego :whistle
Częste te zmiany w baniaku :(
Ja fotki widzę
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Restart

autor: Mattteusch » 22 paź 2015, 19:51

Nie, wysyłać liści nie trzeba, poczekam sobie aż zbrązowieją na drzewach. O ile czas i pogoda pozwoli pojadę jutro i sprawdzę, nie mam daleko, rowerem w pół godziny powinienem się wyrobić :) A ze zdjęciami nie wiem co, ja widzę normalnie :l
Jak ktoś nie widzi to tutaj w linkach dam:
http://pl.tinypic.com/r/qnuwys/8
http://pl.tinypic.com/r/2hn6ctv/8
http://pl.tinypic.com/r/8yyypy/8
http://pl.tinypic.com/r/5aqt5z/8
A co do zmiany miewan, zrobiłem ją niespecjalnie, przy wyławianiu zbrojnika, i jak widać jest to bardzo nieduża zmiana :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Restart

autor: adams2121 » 22 paź 2015, 20:14

Ja widzę zdjęcia - ale liści z chęcią przyjmę - choć kilka ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości
Reputation System ©'