750 litrow

Tutaj możesz pochwalić się swoim akwarium.

Re: nowe akwarium

autor: Robert » 03 gru 2014, 20:22

chyba mało jest takich żon żeby wspierały tak męża jak żona Adamsa , ale rewolucja w domu jest na pewno pozytywna ( jestem z wami )
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 409
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:42
Lokalizacja: Białystok Dziesięciny
Reputacja: 179
GG: 0

Re: nowe akwarium

autor: miewan » 03 gru 2014, 20:23

Kurde Tomasz miałem zajęcia z logiki, etyki, psychologii, psychiatrii sądowej, skończyłem kursy trenerskie z elementami pedagogiki, kursy technik przesłuchań FBI, moja praca polega na uświadamianiu, często negocjacjach, a nawet nacisku , nadzoruję pracowników, mam prawie 20 letni staż małżeński, ale z żoną gadać nie potrafię :lolz1: :szal: :zly5:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: nowe akwarium

autor: Seban » 03 gru 2014, 21:06

Musisz iść na kurs do Tomasza :smiech4: .
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: nowe akwarium

autor: adams2121 » 09 gru 2014, 18:48

NIE UDZIELAM PORAD W SPRAWACH MAŁŻEŃSKICH
natomiast na zajęciach z psychologii - można było się od wykładowcy poza zakresem studiów dowiedzzieć naprawdę ciekawych rzeczy mi. że najlepsze żony są ze wschodu - brak feministek i całego z tym problemu, pokazowy model rodziny, żona wierna i za męzem zawsze stojąca, stałość uczuć i wiele więcej. np jak poderwać każdą kobietę i tych przykładów jest wiele do tego namiary na odpowiednie książki, troche testów na koleżankach studentkach i w pewnym okresie moznabyło podejść każdą kobiete aby rozpoznać i trafić w odpowiedni schemat

co więcej to działa - testowałem wielokrotnie tylko mój bład powodował niepowodzenie

i wiele innych ciekawych rzeczy można było się dowiedzieć przy bezpośrednim kontakcie z wykładowcami

wykładowca dosłownie wymiatał - po obserwacji człowieka potrafił rozpoznac relacje łączące dwie osoby itp. itd.

prowadził jedyny przedmiot ze 100% obecnością wszystkich studentów na studiach zaocznych co jest wynikiem godnym na prywatnej uczelni

kolejny etap za mną - panele mam już z głowy, w środę jak wrócę stawiam stelaż na miejscu docelowym, - potrzebuję mego kumpla z którym wniosę stelaż pionowo do dużego pokoju - niestety w dniu dzisiejszym nie był w stanie :smiech4:

jak już postawię stelaż wstawię parę fotek


jako że w życiu nie można nic przewidzieć, do Warszawy jadę w środę a dziś uporałem się z rogówką i stelażem na raz, stoją już na docelowym miejscu, oprócz stelażu reszta rzeczy na zdjęciu - out
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: nowe akwarium

autor: thaz » 09 gru 2014, 18:57

Pięknie się komponuje! Brawo!
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5701
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: nowe akwarium

autor: miewan » 09 gru 2014, 19:13

Tomasz, z lenistwa nie chce mi się cofać w wątek ile on ma wysokości - 80 cm ?
Baniak ma mieć 70 czy tak, to 150 cm do tego dojdzie pokrywa, musisz zrobić "otwierany" przód, pomimo Twojego wzrostu i ewentualnego stołeczka ( hy, hy chciałbym go zobaczyć), rozwiązanie Prezesa z 15 cm koroną może rodzić problemy obsługowe dna. Nie pamiętam też górnego zasięgu tłoczenia kubełków ale chyba to jakieś 160 cm "na pusto" czyli przy gęstym upakowaniu wkładów może to być na granicy,
chyba, że będą stały na jakichś podwyższeniach, a i tak zalewanie mechaniczne poprzez wykorzystanie wypływu dodatkowej głowicy, nie wyobrażam sobie ręcznego pompowania.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: nowe akwarium

autor: adams2121 » 09 gru 2014, 19:36

80+ 60 wysokości = 140 +korona 20 -160 trochę dużo lecz to będzie mój telewizor - stary zepsuje się na śmieci i z głowy przecież ja nie będę co dzień pchał tam łap jeden fluval i chyba z głowy - jako opcja docelowa z niewielką ilością ryb 20-30 zbrojników i ok 10 w toń, coś tam posadzę, pewnie z tego co mam - mój problem to oświetlenie i jego koszty + sterownik, eheim jako opcja rezerwowa - z tym startuje w okolicach 20 grudnia - żeby na święta coś wpuścić

obym się wyrobił

w razie czego kupię podest rozkładany w formie drabiny - nie widzę problemu
stołek krause 4 stopniowy stabilny mam
miewan pisze: pomimo Twojego wzrostu i ewentualnego stołeczka ( hy, hy chciałbym go zobaczyć)
-zapraszam jeszcze przed świętami na projekcję :smiech4:
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: nowe akwarium

autor: miewan » 09 gru 2014, 19:40

Skorzystam
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: nowe akwarium

autor: adams2121 » 09 gru 2014, 20:06

ogólnie zapraszam wszystkich :dziadek:
najlepiej jak już będzie cała obsada i z zabudową + oświetlenie
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: nowe akwarium

autor: miewan » 09 gru 2014, 21:26

Tomasz w zakresie sterownika rozważ zakup - Sterownika LED TC420 w zależności od drogi zakupu jego cena to od 140 do 170 zł.
Sam myślę nad wymianą mojego już nieco "zamortyzowanego" SP-1 właśnie na tą skrzyneczkę.
Jest też opcja, że wchodzimy w spółę z Krzyśkiem/jeffikiem ( o ile jeszcze nie kupił) i ściągamy wprost z Chin ( szybka i darmowa dostawa, ale cena już dużo poniżej 100 zł, choć mogą być schody z ewentualnymi reklamacjami)
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'