Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

Wszystko co dotyczy akwarystycznego wieżowca w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: miewan » 21 sty 2016, 21:40

Jak duże to przynajmniej 450 litrów, ale zdaje mi się że mają i większe ( nie wiem które chcą pozmieniać ).
Australia - może duże raki ;) ?, tęczanki są fajne ale nudne, nie lubię, jedyne moje skojarzenie to wygląd akwa jako baniaka ogólnego a tego nie cierpię najbardziej, ale dobra, chwasty chyba wtedy muszą być (nie wiem, nie orientuje się, zarobiony jestem, sprawdzać nie będę) - więc jaka zielenina to australijska pasza.
Propozycja afryki z potworami bardziej do mnie przemawia, ale rzeka z garbaczami niewiele mniej ;P
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: Robert » 21 sty 2016, 21:57

co do dostępności pewnych gatunków można zwracać się z zapytaniem do saxona
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 409
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:42
Lokalizacja: Białystok Dziesięciny
Reputacja: 179
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: miewan » 22 sty 2016, 11:07

Robert co to były za chwasty i gdzie je wsadziłeś ?
Jak wyglądają obecnie te baniaczki, które "robiliśmy"
Obawiam się, że z tą Australią może być lipa, o ile zależy nam ( a moim zdaniem powinno ) na biotopowym ich charakterze i to w pełnej możliwej rozciągłości więc prócz ryb też zgodnością przynajmniej geograficzną roślin ( zresztą w każdym z przygotowywanych zbiorników ).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: Seban » 22 sty 2016, 13:42

Jeżeli jest jakiś duży baniaczek to można arowanę scleropages jardini.
Z tym, że ona tylko sama, bo to killer. Wytłucze praktycznie wszystko inne w szkle.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: miewan » 22 sty 2016, 14:27

Seba postaram się porozmawiać w instytucie o zmianie "chęci" z Australii bo ten zbiornik prócz ładnych rybek będzie mało ciekawy,
nie wiem jakiej wielkości będą baniaczki do przearanżowania i czy na arowanę byłoby miejsce, ale postaram się ich skierować na iglicznie może ch. asiaticę ale belony ( może przybliżenie jaki gatunek ) przy jej wielkości jakoś nie widzę.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: Seban » 22 sty 2016, 14:47

miewan pisze:Seba postaram się porozmawiać w instytucie o zmianie "chęci" z Australii bo ten zbiornik prócz ładnych rybek będzie mało ciekawy

Myślę, że w instytucie, własnie ładne kolorowe rybki to atrakcja i to będzie im się podobać. Większość jednak patrzy na wygląd szkła. Zawiesi oko przez 3 minuty i pójdzie dalej. A w trzy minuty nie da się zaobserwować zachowań innych szaroburych ryb, które potrafią w mniejszym lub większym stopniu wejść w "jakiś kontakt" z opiekunem/obserwatorem.

miewan pisze:nie wiem jakiej wielkości będą baniaczki do przearanżowania i czy na arowanę byłoby miejsce, ale postaram się ich skierować na iglicznie może ch. asiaticę ale belony ( może przybliżenie jaki gatunek ) przy jej wielkości jakoś nie widzę.

Myślę, że australijka potrzebowałaby szkła minimum 220x100x50. Takiego pewnie nie mają. ;( Z drugiej strony zawsze można potem szukać kogoś kto weźmie wyrośniętą do odpowiedniej szklanki.
No właśnie, te belony to może być problem. Nie dostałem konkretnej ryby. Próbowałem coś znaleźć ale ciężko mi idzie bo ja tylko polskojęzyczny jestem. Muszę bardziej przycisnąć Drago.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: Robert » 22 sty 2016, 17:42

ziele typu pista wstępnie powędrowało do czarnych wód , anubias chyba do poskoczków resztę przekazałem na razie ekipie na miejscu do zagospodarowania . Dzwoniła do mnie Ania ( opiekunka ) i chciała by żeby umówić się na przyszłą sobotę na realizację założonych wcześniej planów .

Tak więc Andrzeju trzeba na poniedziałek podać co jest potrzebne docelowo do akwarium ze ślepczykami :
Jakie podłoże granulacja + kolor + skały ( przemyśleć dobrze stronę wizualną również ) na razie zostanie to zakupione z prywatnych środków w/w pani .
Radko - proponował tez swój temat w jednym ze zbiorników miło by było jak by mógł na przyszła sobotę wybrać sie z realizacją

+ temat Afryki
+ temat Australia
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 409
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:42
Lokalizacja: Białystok Dziesięciny
Reputacja: 179
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: miewan » 23 sty 2016, 18:30

Dzisiaj razem z Robertem i radko przedebatowaliśmy prawie 2 godziny w Instytucie zastanawiając się na miejscu nad zmianami w "baniaczkach do przerobienia" .
Na chwilę obecną wyglądają one tak :

to jest baniaczek, który będzie przerabiał radko jego wymiar to 80x40x60h
DSCN6063.JPG

tu zamierzamy zrobić "Kongo" ( 180x40x60 h )
DSCN6067.JPG

tu ma pojawić się ta nieszczęsna australia ( 120x40x60h)
DSCN6065.JPG

w tym baniaku mamy postawić "ślepca":
DSCN6066.JPG
pomimo pewnych nadziei baniak nie posiada wzmocnień wzdłużnych i poprzecznych dupa co komplikuje nam nieco wykonanie "jaskini".

Przy okazji akwa przygotowane przez "tubylców" dla poskoczków :
DSCN6059.JPG
.
A na koniec baniak ewentualnie czekający na Supraśl, fakt nie posiada pokrywy, ale zawsze wydawało mi się, że dla "superdoniczki" jest ona zbędna
DSCN6076.JPG
niestety nie zmierzyliśmy go.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: miewan » 23 sty 2016, 18:32

I teraz, za równo tydzień ( w sobotę od mniej więcej godz. 13 ) zaczynamy pracę przerobienia wyżej pokazanych baniaczków ( no może poza australią ), więc kto miałby ochotę zapraszamy - nie będę ukrywał, że przy obsadzie osobowej jak tydzień temu będzie nieco słabo. Potrzebujemy suchych liści ( dużo ) i fajnych otoczaków.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: Seban » 24 sty 2016, 20:41

Jeszcze wczoraj myślałem, że wybiorę się do Was w sobotę. Zobaczyć instytut i pomóc przy pracach. Niestety nie dam rady finansowo. Za dwa tygodnie szykuje mi się dłuższy wyjazd.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
Reputation System ©'