Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

Wszystko co dotyczy akwarystycznego wieżowca w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: adams2121 » 16 gru 2015, 22:27

miewan pisze:W opisie filtrów przesadziłem to nie Fany tylko największe Turbo Filtry i można ich użyć kilka ( są w zapasie), już rozmawiałem o wymianie fabrycznej ceramiki na purigen lub choćby matrix .


I to jest najważniejsze przy 4 na zbiornik masz niespotykaną nadfiltracje - słyszeliśmy o projekcie na wewnetrzniakach Krisa1410
8 filtrów na 3000 litrów - teraz żałuję że nie mogłem pojechać do Żychlina - tyle że innej firmy

Jakby 2000 turbo były - na 450 litrów masz 8000 litrów w zapasie ( filtracji podanej przez producenta ) a przy takich warunkach to i ryby se poradzą nawet jak będzie ceramika zwykła w pudełkach
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: Tropheus » 17 gru 2015, 09:36

miewan pisze:- ustaliśmy, że jeden baniak to mięsożerna tanga ( wstępnie multiki jako rozród w muszlach, księżniczki jako społeczność, naskalniki jako kontrola populacji tych pierwszych i drugich, mniejsze cypri jako pływające gębacze)
]


Dzień dobry,

Panowie akwaryści... Litości... Rzekłbym, że obsada KARKOŁOMNA!!! Dla księżniczek 1000 litrów będzie za mało jak zaczną się pokolenia. To ryba, która dostosowuje populację do wielkości szkła. A kto powiedział, że naskalniki zeżrą młode innych ryb?? Nie będą miały szans.
A cyprichromisy będą żyły w wiecznym stresie, jeśli nie zostaną zniszczone przez agresorów - księżniczki i julidy. No, chyba, że lubicie masakrę piłą łańcuchową w akwarystycznym wydaniu.

Jesli będziecie zainteresowani to dostaniecie od nas ( to wniosek Pani Dyrektor Generalnej) Xenotilapia ornatipinnis Chituta i Cyprichromis leptosoma Chituta Neon Head. Zrobicie sobie wtedy spokojne szkło z rybami dna i toni. Piasek+kilka pionowych kamoli.

Oczywiście F1.

Andrzej, masz TM a tam są opisy różne.

Co Wy na to?

Robert
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 284
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 110
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: miewan » 17 gru 2015, 10:16

Tamta obsada była wstępnie ustalana pod łatwą dostępność ( zarówno "fizyczną" jak i finansową ) oraz "względną łatwość trzymania"
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale w innym temacie na tym subforum wyraziłem "pragnienie" niecki - ale obsada tejże nie spełnia żadnego ze wzmiankowanych "warunków".
O takich rybach jakie proponujesz tym bardziej trudno było rozmawiać i planować allah
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: Tropheus » 17 gru 2015, 11:26

Czy mam rozumieć, że słabe ryby zaproponowałem? Pani Dyrektor Generalna i ja chcemy Wam zrobić prezent pod choinkę - tzw. "aniołka" :-)

Rozumiem, że nie jesteście zainteresowani? :-(

Serce mi rozdzierasz Andrzej...

Serdeczności

Robert
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 284
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 110
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: miewan » 17 gru 2015, 12:22

Ależ skądże, jesteśmy jak najbardziej za...swoją wdzięczność wyraziłem emotem "allaha" ( allah - tł. podziękowania też coś co robi duże wrażenie )
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: Tropheus » 17 gru 2015, 13:13

To bardzo się cieszę. Zostaje do ustalenie kwestia jedna - zgadzacie się na pokrycie przesyłki PKP? Podobno do Waszej wioski już chodzą pociągi? To koszt 35pln.

Dostaniecie:

- 12 X. ornatipinnis
- 10-12 C.leptosoma N.H.

Robert
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 284
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 110
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: miewan » 17 gru 2015, 13:19

Robert, najpierw trzeba przygotować im baniak - to jeszcze puste szkło ( no chyba, że ja wezmę na przechowanie ), koszta jakoś pokryję sam (potem może jakoś rozliczę się z Uczelnią )
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: Tropheus » 17 gru 2015, 13:24

Andrzej, nie mamy jakiegoś specjalnego parcia. Mogą poczekać u nas - nie nikną.
No, chyba, że chcesz się nacieszyć w samotności :-)

Decyzja jest Wasza.

R
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 284
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 110
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: miewan » 17 gru 2015, 13:37

Dam znać jak już porozmawiam z opiekunami
Fakt, nie ukrywam że popatrzyłbym na nie w swoim baniaku, ale wiem, że :
1. powtórny odłów to dla ryb dodatkowy stres ( pomijając nieuniknioną demolkę w moim baniaku )
2. mocno prawdopodobny fakt, że rozstanie z nimi może być bolesne i mogę pokusić się o ponadnormatywny i nieuzasadniony okolicznościami okres "przechowywania" ;)
3. nie zakładam, ale vis maior chodzi czasem po ludziach
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Forumowa robota - Instytut Biologii w Białymstoku

autor: Cezar » 17 gru 2015, 13:50

miewan pisze:Robert, najpierw trzeba przygotować im baniak - to jeszcze puste szkło ( no chyba, że ja wezmę na przechowanie ), koszta jakoś pokryję sam (potem może jakoś rozliczę się z Uczelnią )


Nie rozumiem, po co masz ponosić koszta - jeżeli jest to forumowa robota to powinna być składka. Im nas więcej to mniejsza kwota. Ja się dołączam.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 238
Rejestracja: 08 paź 2015, 14:02
Lokalizacja: Mońki
Reputacja: 65
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości
Reputation System ©'