żywy pokarm

żywy pokarm

autor: miewan » 07 paź 2013, 20:27

Dzisiaj zakupiłem jako żywy pokarm -> torebkę chyba z ośmioma całkiem sporymi krewetkami, nie wiem jakimi, z wyglądu jak małe amanki , ale stawiam na krewetki bałtyckie. Koszt takiej torebeczki ( takie same pakowanie jak szklarka czy ochotka, tyle, że wielkości tych dla rozwielitek) to pięć złociszy.
Zapodałem swoim łowczym, pierwsze z wpuszczonych ( razem z wodzieniem) zostały zaatakowane i częściowo skonsumowane, jednak więcej niż połowa przetrwała. Zobaczę jaki będzie ich los, widzę już że zaczynają się "stawiać" :shock:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: żywy pokarm

autor: straszny_dran » 08 paź 2013, 19:23

a gdzie takie coś zakupiłeś?
  • 0



Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Re: żywy pokarm

autor: miewan » 08 paź 2013, 19:27

Wczoraj w Gabi o 15.42 ;)
Krewetek już w akwa nie ma, albo dobrze się kamuflują.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: żywy pokarm

autor: Awokado » 09 paź 2013, 22:49

Też myśle, że to małe amano, a przynajmniej najbardziej przypomina. Co jakiś czas przywoże taki pokarm do sklepu. W razie czego dajcie znać to załatwie. Za 5 złociszy wychodzą 3 woreczki :P
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: żywy pokarm

autor: Dragon_81 » 11 paź 2013, 07:00

Palaemonetes Varians
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 20
Rejestracja: 27 wrz 2013, 19:06
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 0
GG: 0

Re: żywy pokarm

autor: miewan » 23 paź 2013, 11:54

Kolejne paskudztwo :
Banana worms
są o polowe mniejsze niż nicienie mikro ( więc ekstra żarcie dla drobnego narybku), żyją w wodzie do 2 dni.
Przepis na hodowlę:
- trzeba zakupić porcję zarodową cena to 4 zł za porcję + wysyłka ( też ok. 4 zł).
- płatki owsiane należy zalać wrzątkiem i zostawić do wystygnięcia np. płatki do kubka (trochę więcej niż połowa kubka) i zalać do pełna wrzątkiem,
- jak trochę przestygną dodać banana i dokładnie wymieszać
- jak już całkiem ostygnie to wsypać drożdży (szczyptę suchych drożdży)
- teraz trzeba dodać wody, żeby papka nie była zbyt gęsta
i już
Najlepiej jest używać przeźroczystych pudełek, w ciemnych robale nie wychodzą na ścianki.
Hodowle nowe zakłada się co 2 tygodnie. Hodowla daje "plony" przez ok. m-c.
Podczas zakładania nowej hodowli można do starej dodać trochę świeżej pożywki.
W razie gdyby pożywka zrobiła się zbyt rzadka (robaki nie wychodzą wtedy na ścianki) dosypuje się suchych płatków.
smacznego :ugeek:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: żywy pokarm

autor: piwko28 » 23 paź 2013, 16:55

Od dziś przestałem jeść banany...

Dziękuję ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 506
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: Białystok/Sienkiewicza
Reputacja: 95
GG: 0

Re: żywy pokarm

autor: kameleon_sklep » 28 paź 2013, 22:16

Dziwne, że tak późno odkryta. Jest w sprzedaży od ponad roku może dłużej . Chociaż występują czasami przerwy w dostawie. Co do nazwy przytoczonej przez Dragona to pewnie ta , ale dla mnie mówili ze to krewetka atlantycka.
  • 0

Sklep Zoologiczny
KAMELEON
ul. Ryska 1
Białystok
Pn-pt 10-18
Sobota 10-16
https://www.facebook.com/kameleonbialystok
Czasami zagląda
 
Posty: 59
Rejestracja: 04 paź 2013, 19:11
Reputacja: 8

Re: żywy pokarm

autor: miewan » 22 sty 2014, 11:44

Czy to Palaemonetes Varians czy inny rodzaj krewetki dla "skarmianych" jest to raczej zupełnie bez znaczenia, mi pasuje tu nazwa krewetki karmowe i jako karma jak się okazuje spisują się świetnie ( oczywiście nie z punktu widzenia krewetki :smiech4: ).
W zeszły piątek podjąłem drugą próbę karmienia, tym razem wszystkie bez wyjątku moje ryby wiedziały jaki jest cel pojawienia się tych skorupiaków w akwarium. Przy pierwszym "dawkowaniu" część dała rady przetrwać w baniaku ok. 2-3 dni, obecnie eksterminacja nie trwała dłużej niż 5 minut (swobodnego :lolz1: acz chaotycznego :szal: samodzielnego pływania - ucieczki).
:strzelba: polowanie i finalnie pobieranie tego pokarmu przebiegało różnie, u różnych ryb callochromisy grupowo atakowały od spodu i dzieliły się małymi kęsami z 2-3 krewetek, samce alto shelli zaatakowały "od tyłu" :dupa: połykając w całości każdy po jednej, w ten sposób, że z pyska widać było głowę i oczy krewetek oraz sterczały im ich "wąsiki" ( widok a'la fotka piwko do konkursu na pary, oczywiście bez wąsów). Przy uwidocznionej objętości "paszczy" compressicepsa zastanawia czemu nie wyewulował w gębacza, tak jak phyllonemus (inkubujący sum) - oj "japę" to on ma wielką, przy tym pokarmie "ziewanie" było standardem.
Więc polecam te żarełko, widowisko z polowania, dobierania się i pożerania nie do zaobserwowania przy "nudnym" skarmianiu żywą szklarką, rozwielitką, artemią czy doniczkowcem.
Oczywiście nie polecam trzymającym małe krewetki jako towarzystwo dla ryb.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: żywy pokarm

autor: miewan » 24 sty 2014, 22:04

Post pod postem, ale cóż :bat: .
Dzisiaj po wrażeniach z poprzedniego piątkowego skarmiania "wielkim skorupiakiem", próba "ilości".
Zapakowałem podwójną porcję tj. ok. 20 krewetek, efekt -> wydłużenie konsumpcji do 8 min, przy czym to tylko dzięki "chuckonorisowskich" zdolności 2 egzemplarzy :blazen: .
Dzisiaj zwycięzcą jednorazowych "połknięć" w całości został typus, po rozdziawieniu swojej "pelikaniej" paszczy skonsumował krewetę "z lotu", obecnie wygląda jak boa po skonsumowaniu kapibary, lub jak baba w 8 m-cu :szal:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'