Zrzuta na pokarm dla ryb, czyli urozmaicenie diety...

Zrzuta na pokarm dla ryb, czyli urozmaicenie diety...

autor: Awokado » 14 mar 2017, 13:39

Moi drodzy, kilka dni temu zrodził się temat wspólnego zamawiania ciekawszych pokarmów żywych i mrożonych dla naszych ryb. Chodzi o to, że jeśli znajdzie się grupa osób zainteresowana określoną ilością danego pokarmu to prawdopodobnie uda się go sprowadzić do Białegostoku i kupić w niskiej cenie. Mówiąc wprost, łatwiej jest zamówić 50 woreczków lub tafli danej mrożonki niż 2-3 szt. W tym temacie będę zamieszczał kolejne partie pokarmu, który można zarezerwować. Mile widziane są Wasze propozycje, co chcielibyście sprowadzić, a ja będę to przekazywał dalej i przy odrobinie wysiłku miejmy nadzieję uda się sprawę załatwić.

Na pierwszy ogień idą mrożone lasonogi z firmy Ichtio Tropic (link na dole postu)
Standardowe opakowanie 100g - cena 2,60zł/szt
Dostawa w piątek 17.03.2017 (odbiór osobisty u mnie/ pokarm mogę przetrzymać kilka dni)
Ilość dostępnych sztuk - 30

Lista rezerwacji na dzień dzisiejszy wygląda tak:

- Awokado - 2 szt
- Misiak - 2 szt
- Bieta - 10 szt

Kto jest zainteresowany, proszę o wpis w poście.

Ruszmy temat, a na pewno uda się zdobywać coraz lepsze frykasy :D


Link: https://www.google.pl/search?q=ichtio+t ... UqS6SMn2OM:

P.S (edit) poniżej pełna oferta mrożonek i żywego pokarmu firmy Ichtio Tropic:

1. http://www.ichthyotrophic.pl/frozen_pl.html
2. http://www.ichthyotrophic.pl/live_pl.html
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Zrzuta na pokarm dla ryb, czyli urozmaicenie diety...

autor: miewan » 14 mar 2017, 13:50

Michał, nie rób tego, o ile z mrożonkami ok, o tyle z żywym już nie jest tak różowo, ogrnialiśmy już temat żywczyka innego niż wodzień, ochotka standard, tubifex, artemia i dafnia i z dostępnością dla nas nawet dla przedstawiciela na podlaskie jest totalna lipa, to że mają to w ofercie nie idzie w parze z fizyczną dostępnością na kraj (patrz brak "innych" woreczków na giełdzie w Łodzi ), ale dobrze chcę żywe :
lasonogi (15), krewetki(30), kiełże (15)
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Zrzuta na pokarm dla ryb, czyli urozmaicenie diety...

autor: Awokado » 14 mar 2017, 14:07

Andrzej, pamiętam o czym rozmawialiśmy. Chciałbym żeby temat się ruszył dlatego go zacząłem. Domyślam się, że z mrożonkami nie powinno być problemu, dla zachęty wrzuciłem też listę żywych pokarmów. Mam nadzieje, że uda się coś załatwić bo sam chętnie bym skorzystał i podobnie jak Ty zamówił żywe lasonogi. Zobaczymy co da się zrobić i jak się temat rozwinie. Chcę tylko abyśmy spróbowali :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Zrzuta na pokarm dla ryb, czyli urozmaicenie diety...

autor: dawid65437 » 14 mar 2017, 19:38

Szkoda że chcecie zamawiać w opakowaniach po 100g.
  • 0

424l --> Geophagus & Guianacara
112l --> Krewetkarium
60l --> Krewetkarium
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 419
Rejestracja: 26 paź 2013, 19:36
Lokalizacja: Białystok -> Nowe Miasto
Reputacja: 15
GG: 0

Re: Zrzuta na pokarm dla ryb, czyli urozmaicenie diety...

autor: Seban » 14 mar 2017, 19:48

Nie wiem ile Wam idzie pokarmu ale zamówienie blistrów po 100g to chyba nieopłacalne. 100g ochotki to u mnie idzie w 3 dni. 15 woreczków ochotki to przekąska na jedno karmienie. Jak już zamawiać aby było taniej to raczej tafle po pół kilograma. Zamrożone może leżeć kilka miesięcy. Zrobić porządne zamówienie raz na kwartał.
  • 4

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Zrzuta na pokarm dla ryb, czyli urozmaicenie diety...

autor: woytek » 14 mar 2017, 19:52

Seban pisze:Nie wiem ile Wam idzie pokarmu ale zamówienie blistrów po 100g to chyba nieopłacalne. 100g ochotki to u mnie idzie w 3 dni. 15 woreczków ochotki to przekąska na jedno karmienie. Jak już zamawiać aby było taniej to raczej tafle po pół kilograma. Zamrożone może leżeć kilka miesięcy. Zrobić porządne zamówienie raz na kwartał.
dobrze gada :dobry
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: Zrzuta na pokarm dla ryb, czyli urozmaicenie diety...

autor: Bieta » 14 mar 2017, 19:55

Jesli chodzi o mnie, to moge zamóić po 500 g. U mnie schodzi w masakrycznie dużych ilościach. Duzo zbiorników, duże ryby. Ruch w interesie jest.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Zrzuta na pokarm dla ryb, czyli urozmaicenie diety...

autor: dawid65437 » 14 mar 2017, 21:09

Jeśli będzie zamówienie po 500g i będzie jeszcze coś innego do wyboru to bym wziął z 3kg.
  • 0

424l --> Geophagus & Guianacara
112l --> Krewetkarium
60l --> Krewetkarium
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 419
Rejestracja: 26 paź 2013, 19:36
Lokalizacja: Białystok -> Nowe Miasto
Reputacja: 15
GG: 0

Re: Zrzuta na pokarm dla ryb, czyli urozmaicenie diety...

autor: Awokado » 15 mar 2017, 09:59

Słuchajcie, skąd ta niechęć już na starcie? Ja osobiście nie jestem w stanie zamówić dużych ilości ciekawszych pokarmów bo nie kupie kilogramów mrożonki ani setek woreczków z żywym. Wychodzę na przeciw problemowi i proponuję współpracę. Wczoraj dostałem telefon od hurtownika z informacją, że na piątek może załatwić lasonogi, o które pytałem i będzie tego miał ok 30szt. Wyraźnie napisałem w swoim poście, że na pierwszy ogień lecą te mrożonki. Krótka piłka z mojej strony chcecie, albo nie. Poprosiłem o propozycje co innego można zamówić i czym bylibyście zainteresowani i dziękuję za te odpowiedzi. Przy najbliższym spotkaniu dowiem się jak z dostępnością i różnorodnością mrożonek w większych opakowaniach. Bardzo proszę o współpracę, a nie pretensje że opakowania są po 100g. Pierwsza partia jest po 100g, postaram się aby kolejna była większa.

Jakie propozycje co do zamówień mrożonek i żywego? Miewan napisał czego szuka, co z resztą? Czekam na info.

Nie bądźcie na mnie źli, staram się jak mogę. "Pierwsze koty za płoty, jak mawiał dyrektor schroniska" :D
  • 2

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Zrzuta na pokarm dla ryb, czyli urozmaicenie diety...

autor: dawid65437 » 15 mar 2017, 12:13

Ok mnie interesują takie typowe popularesy:
-lasonogi
-artemia
-wodzeń
-ochotka

Jeśli można wziąłbym z tej partii lasonoga, 8 opakowań.
  • 0

424l --> Geophagus & Guianacara
112l --> Krewetkarium
60l --> Krewetkarium
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 419
Rejestracja: 26 paź 2013, 19:36
Lokalizacja: Białystok -> Nowe Miasto
Reputacja: 15
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'