pokarm mięsny dla paletek - DIY

pokarm mięsny dla paletek - DIY

autor: thaz » 26 lis 2013, 09:06

Hej, zastanawiam się czy macie swoje przepisy
na pokarm dla palet (mrożonki).

Na chwilę obecną planuję zakupić 0.5kg serca wołowego
i jakiś mrożony szpinak + czosnek - całość przemielić, podzielić na porcje i do zamrażarki.

Czy macie pomysły co można jeszcze dodać
aby pokarm był bardziej zróżnicowany?

Jaką datę ważności może mieć taki zestaw żarełka DIY?
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: pokarm mięsny dla paletek - DIY

autor: alek » 26 lis 2013, 19:26

  • 0

Pospiech w akwarystyce jest wskazany podczas zbierania wody z podłogi.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 615
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Białystok/Leśna Dolina
Reputacja: 70

Re: pokarm mięsny dla paletek - DIY

autor: woytek » 26 lis 2013, 19:44

Możesz zamiast wołowego użyć serca indycze,
Miesiwo należy oczyścić z błonek ,żyłek i tłuszczu,nastepnie dwa razy zmielić,otrzymaną papke dokładnie przepłukać pod bierząca wodą-trudne do wykonania ale możliwe-płukanie można uznać za zakończone jak kolorek wypłwającej wody ma różowy kolor.Do takowej pulpy dajesz 1/3 objetości szpinak ,czosnek roztarty na miazge,wibowit junior waniliowy-ja dawałem dwie torebki na 1kg-kilka kropli witaminy D3,można także dosypać suszonej dafni.Taką miksturą karmiłem swoje ryby kilka lat ,i powiem ci w tajemnicy że na słowo pulpecik wylaziły z akwarim na obudowe i sie darły jeeeeść :lol:
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: pokarm mięsny dla paletek - DIY

autor: straszny_dran » 26 lis 2013, 20:39

tak się zastanawiam w naturze paletki zjadają woły? czy tylko wygryzają serca wołowe ?
  • 0



Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Re: pokarm mięsny dla paletek - DIY

autor: thaz » 26 lis 2013, 20:40

straszny_dran pisze:tak się zastanawiam w naturze paletki zjadają woły? czy tylko wygryzają serca wołowe ?


dobre pytanie ;) nie mam pojęcia co jedzą w naturze - pewnie jakieś robale :P
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: pokarm mięsny dla paletek - DIY

autor: straszny_dran » 26 lis 2013, 20:43

  • 0



Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Re: pokarm mięsny dla paletek - DIY

autor: miewan » 26 lis 2013, 20:59

Jako zleniwiały klient sklepów zoo, po prostu zakupiłbym gotowe mrożonki przeznaczone dla paletek, gdzie mieleń wskazanych wyżej składników dokonał już pragnący na tym zarobić ich producent :mrgreen:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: pokarm mięsny dla paletek - DIY

autor: woytek » 26 lis 2013, 21:02

straszny_dran pisze:tak się zastanawiam w naturze paletki zjadają woły? czy tylko wygryzają serca wołowe ?

Czy jedzą czy nie jedzą to nie istotne,paletka hodowana w akwarium ma tyle wspólnego z natura co dachowiec z lwem.Skarmianie ryb zwierzetami ciepłokrwistymi jest bardzo popularne i sprawdzone przez wielu fachowców od tych ryb i w polsce i w UE i na całym świecie.O czywiście należy pamiętać aby ryb tym dobrodziejstwem nie przekarmić.

Z cała skuteczniścią przyswajania podawałem także mix tkz.białkowy
Krewetki koktailowe1/3,filet mintaja1/3 ,owoce morza-tu akurat co było w danej chwili w promocyjnej cenie,spirukina,wibowit torebka na 0,5kg.wcześniej zmielonej papki,i dka osłody małevopakowanie papryki słodkiej np.kamisa
Można też robić kluski
Robisz ciasto troche gestsze niż na naleśniki,a oto składniki
Dwa,trzy jaja,maką kukurydziana,szpinak,wszystko mixsujesz i odstawiasz na 0.5h ,zagotowujesz w garnku z pół litra wody i na wrzątek powoli wylewasz breje,jednocześnie mieszając w garze żeby strawa sie nie przypaliła ,doprowadzasz wszystko do zagotowania i hoop na sito troche się odsączy,reszta do kostkarek i mrozić tak jak wcześniejsze papu.Po takich soecjałach ryby latać nauczysz a może i robić kupy odrazu do filtra :lol:
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: pokarm mięsny dla paletek - DIY

autor: thaz » 26 lis 2013, 21:10

woytek pisze:Po takich soecjałach ryby latać nauczysz a może i robić kupy odrazu do filtra :lol:


tylko gadanie do nauczenia zostanie ;)
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: pokarm mięsny dla paletek - DIY

autor: ManiaPI » 27 lis 2013, 12:16

miewan pisze:Jako zleniwiały klient sklepów zoo, po prostu zakupiłbym gotowe mrożonki przeznaczone dla paletek, gdzie mieleń wskazanych wyżej składników dokonał już pragnący na tym zarobić ich producent :mrgreen:


po kilku przypadkach znalezienia "ciekawostek w mrożonkach moje zaufanie do producentów spadło o klika procent, oczywiście zdaję sobie sprawę że w masie produkcji wpadka zdarzyć się może , ale ryby są moje i świadomość że to przypadek nie wiele mi pomaga.
swego czasu karmiłem swoje ryby mięsem na tatara( nie paletki) robiąc sobie "surowizne" odkładałem część , dodawałem vibowit , formowałem kostki. rybska żarły i prawie mlaskały , wysiłku mnie to kosztowało niewiele a korzyści majątkowe były znaczne ;-)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości
Reputation System ©'