kaskada versamax mini aquel

Wszystko na temat podstawowych elementów każdego akwarium.

Re: kaskada versamax mini aquel

autor: Witek » 23 gru 2014, 15:15

Ja dzisiaj zaobserwowałem bardzo wysoki poziom wody po stronie pompy... wata zawalona, więc wyleciała. Woda przelewała wkład z nią więc chyba jej działanie było już znikome. Zamiast niej weszły 3 kawałki grubej gąbką, bo przy tej drobnej także przelewało... małe ciśnienie to i mała siła do przepychania przez drobny wkład.
Gąbeczki zostały ukształtowane by w razie zamulenia przelało je, a nie obudowę...
Drobny wkład ma chyba tylko sens jako prefiltr bo w innym wypadku zwierciadło wody idzie w górę i szuka ona łatwiejszej drogi :dupa:
Szkoda, że woda nie jest całkowicie od dołu podawana, wtedy można by wkłady umieszczać poziomo i mieć ciśnienie odpowiednie do przepychania jej przez drobniejsze wkłady.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: kaskada versamax mini aquel

autor: WOJTEK24 » 23 gru 2014, 15:28

Hmm chciałem kupić w przyszłym roku do nowego akwarium (20l) właśnie tę wersje ale czytając wasze opisy chyba wydam parę złotych więcej i kupie VERSAMAX FZN 1 lub 2
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: kaskada versamax mini aquel

autor: William » 23 gru 2014, 15:34

To co zauważył Witek z przelewaniem się wody, to ja mam na oryginalnych wkladach po okolo tygodniu użytkowania. Dochodzę do wniosku, że najlepszą kaskadą byla zamontowana FZN-3. Pomimo, iż przeznaczona do dużo większego litrazu, to jednak najbardziej skuteczna byla.

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka
  • 0

27L - gupiki Endlera
300L - Misz Masz
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 1139
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:36
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 78
GG: 1665012

Re: kaskada versamax mini aquel

autor: Witek » 23 gru 2014, 23:04

Nie znam większych wersji, znaczy nie widziałem ich konstrukcji... na pewno jak bym brał to bym brał 2 bo tyle samo prądu co 1 ciągnie, a wydajność i ilość wkładu większa... zawsze można nieco skręcić.
Do 20 l mini jest dobra tylko trzeba chyba ją zmodyfikować... poczekaj jeszcze z decyzją i zobacz co wykombinujemy, ja planuje wkłady ułożyć poziomo, wtedy chyba będzie git.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: kaskada versamax mini aquel

autor: Witek » 02 sty 2015, 09:17

Zakupiłem prefiltr i samoróbka dzisiaj wyleciała (trzeba zwrócić uwagę na to, iż rurka zaciągowa ma małą średnicę przy wyborze prefiltru, ja popełniłem ten błąd, ale na szczęście w zestawie był też środek i po wciśnięciu jest OK). Przyznać muszę, że dotychczasowy prefiltr bardzo się zamulił pomimo tego, że oczka spore. Wkłady w środku tylko nieco brudne, więc przy dobrym prefiltrze (odpowiednio gęstym i częstym go czyszczeniu chyba można by całość zawalić środek ceramiką czy innym wkładem typowo biologicznym i tam się już w gąbki nie bawić).
Dzisiaj jeszcze na próbę ułożyłem gąbki poziomo. Na samym dole skrawki grubych gąbek, wata filtracyjna i dwa płatki grubej poziome zamykające wodzie drogę). W przypadku dania drobnej gąbki na samą górę nie było ciśnienia by przepchnąć przez nią wodę i dochodziło do opływania. Zobaczę jak to będzie działać.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Z filterka ogólnie jestem zadowolony, pomimo tych wszystkich przeróbek... Przepływ jest wystarczający i nawet chyba ciut za duży bo mi cały dywanik z mchu wciągnął na prefiltr. Dużym plusem jest wielkość, na 20l akwa mieści się z boku, więc lampka może być prawie centralnie i na upartego można stosować szybę zakrywającą bez przeróbek.

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

WOJTEK24 przemyśl jeszcze sprawę :)
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: kaskada versamax mini aquel

autor: adams2121 » 02 sty 2015, 09:25

ja od dawna zakładam prefiltr, do kubła daje same wkłady i mam z głowy - stosuje jak największą gąbke na zaciagu, wtedy rzadziej zaglądam do środka zewnętrzniaka.
stosuje to we wszystkich filtrach i jest ok w 80, 200, a teraz tez w 750 - tu mam problem z fx6 -nie mogę znależć takiej wielkości aby zakryć cały zaciąg
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: kaskada versamax mini aquel

autor: WOJTEK24 » 02 sty 2015, 10:11

cały czas myślę :)

Możesz podać gabaryty swojej 20tki (długośc i szerokość)?
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: kaskada versamax mini aquel

autor: Witek » 02 sty 2015, 10:56

24,5 na 24,5 wysokość 29,5 NanoLed 20l Diversa
Akwa mocno zarośnięte, korzeń, dwie skałki, plaża, ciemne podłoże to Shrimp Sand. Woda RO zmieszana z kranowitem (podmiany RO, dolewki kranowit - akwa stoi w robocie). Karmienie to mieszanka suchych (z 6 rodzajów)... muszę w końcu spróbować z jakimiś warzywami...
Obsada to 5 Razbor Galaxy (strasznie się chowają, chyba musze zwiększyć ich liczbę), RC (pokolenie dzieci) i krewetki White Perl (2 sztuki zostały) + hybryda jaka powstała przez ich wymieszanie... koloru szarego... ;(

Zdjęcie komą, więc słabe... do tego prosi się akwa o przycinkę...
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: kaskada versamax mini aquel

autor: Witek » 19 sty 2015, 21:27

Dzisiaj kolejne czyszczenie i jestem mega zadowolony. Przy prefiltrze można na dół do komory wrzucić ceramikę czy co kto chce i od góry dać jeszcze jedną czy dwie gąbeczki średniej gęstości. Filtr ma spoko wydajność.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: kaskada versamax mini aquel

autor: thaz » 19 sty 2015, 22:18

No ja jeszcze nie wymieniłem filtra, chociaż mam dwa zapasowe ;-)
Płukałem dwukrotnie i jest ok ale ta gęstsza powłoka zaczyna się mega syfić..
niebawem wymiana + trochę keramzytu dla biologii :P

Filtr jest bardzo fajniutki gdyby nie te wibracje - ale akwa stoi bez podstawki czy maty,
pewnie dlatego rezonans przenosi się na szafkę. Ale... Zuzka mówi że nie przeszkadza (chociaż ja słyszę już w łazience) :P :rekin2
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5701
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
Reputation System ©'