filtry

Wszystko na temat podstawowych elementów każdego akwarium.

Re: filtry

autor: thaz » 19 lis 2015, 08:24

To stara 403ka? Może głowica jest już wysłużona?
Ten model miał regulację na przewodach, więc albo ściskanie albo coś z ogrodniczego i jakaś złączka?
Pytanie czy jest coś do ogrodowych kabli, co ogranicza przepływ.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: filtry

autor: miewan » 19 lis 2015, 08:36

We fluvalu ta szara rączka między zaworami służy właśnie do regulacji przepływy - ustaw ją w połowie a ograniczysz go znacznie.
Załamywanie węża może być spowodowane już zmęczeniem materiału ( nagromadzeniem syfu ale też jednorazowym "przejściem" np. ślimaka) i podatnością na załamania, wymień go na nowy, a najlepiej na ten z wyglądu odkurzaczowy ( ta konstrukcja wbrew pozorom ma swoje zalety raz, że chroni właśnie przed zaginaniem, a dwa że wbrew pozorom ich drożność jest znacznie dłuższa niż przewodów gładkich, a gumowe przejściówki to rewelka, dodatkowo zwłaszcza gdy pada na nie słońce nie łapią glona ).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: filtry

autor: Windus » 19 lis 2015, 09:27

thaz pisze:To stara 403ka? Może głowica jest już wysłużona?
Ten model miał regulację na przewodach, więc albo ściskanie albo coś z ogrodniczego i jakaś złączka?
Pytanie czy jest coś do ogrodowych kabli, co ogranicza przepływ.

Tak ten filtr jest stary. Dostałem go od profesora z uniwerku kilka lat temu. Jemu też pewnie służył jakiś czas. Nie wiem ile ma lat ale domyślam się, że sporo.

miewan pisze:We fluvalu ta szara rączka między zaworami służy właśnie do regulacji przepływy - ustaw ją w połowie a ograniczysz go znacznie.
Załamywanie węża może być spowodowane już zmęczeniem materiału ( nagromadzeniem syfu ale też jednorazowym "przejściem" np. ślimaka) i podatnością na załamania, wymień go na nowy, a najlepiej na ten z wyglądu odkurzaczowy ( ta konstrukcja wbrew pozorom ma swoje zalety raz, że chroni właśnie przed zaginaniem, a dwa że wbrew pozorom ich drożność jest znacznie dłuższa niż przewodów gładkich, a gumowe przejściówki to rewelka, dodatkowo zwłaszcza gdy pada na nie słońce nie łapią glona ).

miewan w tym rzecz, że on nie ma żadnej rączki. Jest tylko wlot i wylot. Przewód załamał się z mojego powodu bo źle ustawiłem filtr i był za bardzo nagięty. Poszukam jeszcze tego przewodu jak do odkurzacza, może gdzieś tam w domu u taty się wala.

A jak już ograniczacie przepływ to na wlocie czy wylocie?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: filtry

autor: miewan » 19 lis 2015, 09:31

Fotka z dwoma wersjami czterysetki, więc jak opisujesz go jako bardzo stary to mniemam, że Twój jest ten okrągły ?
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
w kanciaku jak widzisz na środku jest ten szary dynks - nim właśnie regulujesz przepływ,
natomiast jeżeli Twój "to ten drugi" to musisz zaopatrzyć się w takie zaworki jak na obrazku - regulujesz na obu ( da to ci też możliwość wypinania filtra do serwisu bez ciągania węży).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: filtry

autor: Windus » 19 lis 2015, 09:52

Tak mój jest ten okrągły. Pewnie stary jak świat. Jak będę w domu poszukam tych zaworów bo aktualnie mam taką sytuację, że po 2-3 dniach wymywa mi żwirek z dna. Taki jest przepływ.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: filtry

autor: adams2121 » 19 lis 2015, 15:38

A deszczownia nie lepsza
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: filtry

autor: Windus » 19 lis 2015, 20:14

adams2121 pisze:A deszczownia nie lepsza

Może to i dobry pomysł ale na dzień dzisiejszy nie mam kasy na deszczownie.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: filtry

autor: Seban » 19 lis 2015, 23:15

Windus pisze:
adams2121 pisze:A deszczownia nie lepsza

Może to i dobry pomysł ale na dzień dzisiejszy nie mam kasy na deszczownie.

Ja coś mam. Daj znać kiedy będziesz w Mrągowie to coś wybierzemy.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: filtry

autor: Windus » 20 lis 2015, 08:28

Ok. pomyślimy, dzięki za propozycję. Może jak będę jechał to wezmę kilka gupików dla Ciebie. Swoją drogą to nie wygląda tak, że mnie nie stać ale prze....łem tyle kasy na moje hobby czyli modelarstwo i akwarystykę, że niedługo żonka pomyśli o rozwodzie... :)
Wracając do tematu chciałbym jednak mieć jak największy przepływ przy mniejszym naruszania podłoża przez ruch wody.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: filtry

autor: Cezar » 20 lis 2015, 09:02

Windus pisze:prze....łem tyle kasy na moje hobby czyli modelarstwo i akwarystykę, że niedługo żonka pomyśli o rozwodzie...


Widzę, że nie jestem sam. :D
  • 0

Bywalec
 
Posty: 238
Rejestracja: 08 paź 2015, 14:02
Lokalizacja: Mońki
Reputacja: 65
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'